Koronavirüsün ikinci dalgası ABD'yi fena vurdu... Karantina geri döndü

En çok vaka ve ölümün gerçekleştiği Amerika Birleşik Devletleri'nde korona virüsün ikinci dalgası da ülkeyi vurmaya devam ediyor. Kaliforniya eyaletinde karantina tedbirleri yeniden yürürlüğe sokulurken birçok yer kapatıldı.

Google Haberlere Abone ol

ABD'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 379 artarak 137 bin 797'ye yükseldi. Koronavirüs vakalarının hızla artmaya başladığı Kaliforniya eyaletinde ise karantina tedbirleri yeniden yürürlüğe sokuldu.

40 milyona yakın kişinin yaşadığı ABD'nin en büyük eyaletlerinden Kaliforniya'da sıkı karantina tedbirleri yeniden yürürlüğe sokuldu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Eyalette koronavirüs vakaları son iki hafta içerisinde yüzde 20 artınca, California Valisi Gavin Newsom, tüm barlara kepenk indirmeleri yönünde talimat verdi.

Eyalette alışveriş merkezleri, restoranlar ve sinemalar da artan vakalar nedeniyle bir kez daha süresiz olarak kapatıldı.

Nisan ayında ABD’deki koronavirüs salgınının merkezinde olan ancak daha sonra salgını kontrol altına almayı başaran New York’ta ise dört ay aradan sonra ilk kez 24 saat içerisinde hiç Covid-19 kaynaklı ölüm yaşanmadı.

Dünyadaki Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 58 bin 384 artarak 3 milyon 415 bin 590'a ulaştı.

Ülkede ölenlerin sayısı ise son 24 saatte 379 artarak 137 bin 797'ye yükseldi.