Köylülerin kuraklık korkusu! Kar duasına çıktılar

Nevşehir'de kuraklık nedeniyle ektikleri ürünlerin çıkmamasından endişe eden köylüler, Aşıklı dağına çıkarak yağmur ve kar duası etti. Köy imamının yaptığı yağmur ve kar duasına yaklaşık 120 köylü katıldı.

Köylülerin kuraklık korkusu! Kar duasına çıktılar

Ocak ayının bitmesine yakın olduğu şu günlerde tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'de de hava sıcaklıkları mevsim normellerinin üzerinde seyrediyor. Bu durum, geçim kaynağı hayvancılık ve çiftçilik olan köylüleri endişelendirirken vatandaşlar kuraklık tehlikesine karşı yağmur ve kar duasına çıktı.

Köylülerin kuraklık korkusu! Kar duasına çıktılar - Resim : 1

Merkeze bağlı güvercinlik köylüleri, Aşıklı dağına çıkarak toplu şekilde yağmur duası yaptı. Ocak ayının ortasında bölgeye çok fazla yağış düşmemesi nedeniyle kar ve yağmur duasına çıkan köylüler el açarak yağmur ve kar duası yaptı.

Köylülerin kuraklık korkusu! Kar duasına çıktılar - Resim : 2

Geçim kaynakları sadece tarım ve hayvancılık olan köylüler, Ocak ayının bitmeye yakın olduğu şu günlerde halen kar ve yağmurun yağmaması nedeniyle ektikleri ürünlerin çıkmamasından endişe ediyor.

Köylülerin kuraklık korkusu! Kar duasına çıktılar - Resim : 3

Köy imamı İbrahim Tiryaki tarafından yapılan yağmur ve kar duasına yaklaşık 120 köylü katıldı. Köy muhtarı Mehmet Aktaş önderliğinde düzenlenen yağmur duasına çevre köylerden de gelenler oldu.

Yapılan yağmur duasından sonra, duaya katılan vatandaşlara yemek ikramında da bulunuldu.