Türkiye KPSS'de yaşanan skandalla çalkalanıyor! İçişleri Bakanı Soylu'dan açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu KPSS'de yaşanan skandal sonra açıklama yaptı. Soylu, "Soruşturma devam ediyor. Devlet işinin başında" dedi.

Süleyman Soylu'dan KPSS açıklaması

Türkiye günlerdir KPSS'deki skandalla çalkalanıyor. Milyonlarca genç KPSS'nin iptal edilip edilmeyeceğini merak ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Soylu yaptığı açıklamada "Kimse merak etmesin" diyerek gençleri rahatlatan bir açıklama yaptı. İçişleri Bakanı aynı zamanda Alevi dernek ve bakıflarına yönelik saldırılarla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy KPSS'nin iptal edildiğini duyurdu.İçişleri Bakanı "KPSS'deki son durum nedir?" sorusunu yanıtladı


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) gerçekleştirilen ‘AFAD Acil Durum Kurulu 2022 Yılı 1. Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. “KPSS iddialarıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu (DDK) suç duyurusunda bulundu. Soruşturmadaki son durum nedir?” sorusu üzerine Bakan Soylu, “Devlet Denetleme Kurulu, Yükseköğretim Kurumu, ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla da Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Devlet işinin başında” cevabını verdi.

Cemevlerine yönelik saldırıyı da değerlendirdi

Bakan Soylu, “Cemevlerine saldırılarıyla ilgili yeni bir gözaltı var mı?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Bulunduğu illerde değil Ankara'da bu saldırıyı yapabilme planı ve bütün bunlarla birlikte oluşturulmak istenen bir provokasyon var. Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum. Bu tip olaylarda kendisini hep deliliğe veren ortaya çıkıyor. Ben 10 yıldır Ankara'da yaşıyorum ama bu üç adrese bir saatte gidemem. Nasıl oluyor da bu İzmir'den Eskişehir'e geçiyor ve Ankara'ya geçip bunu yapıyor. Bu eski Türkiye'nin ayak izleri. Yargı, bir tutuklama, iki de ev hapsi kararı verdi. Bu soruşturmanın bittiği anlamına gelmiyor. Soruşturma devam ediyor ve biz buradaki çapağı bulacağız.”