Kuzenini kurtarmak isterken canından oldu!

Adana'da serinlemek için girdikleri sulama kanalında kuzeni Atakan Ü.'yü (14) boğulmaktan kurtardıktan sonra akıntıya kapılarak kaybolan Turan Yar'ın (16) cesedi bulundu. Kuzeni sayesinde kurtulan Atakan Ü., "Bu acıyla nasıl yaşar insan?" diyerek gözyaşlarına boğuldu

Kuzenini kurtarmak isterken canından oldu!

Yüreğir ilçesinde Atakan Ü. ile kuzeni Turan Yar, serinlemek için sulama kanalına girdi. Yüzme bilmediği öğrenilen Atakan Ü.'nün akıntıya kapılarak sürüklendiğini gören kuzeni Yar, Atakan'ı kıyıya doğru çekti. Atakan Ü., kanal kenarındaki çimlerden tutunarak, su yüzünde kalmayı başardı. Turan Yar ise akıntıya kapılarak, gözden kayboldu.

Olayı görenlerin ihbarıyla kısa sürede bölgeye gelen polis ekipleri, çimlere tutunan Atakan Ü.'ye can simidi atarak kurtardı. Olay yerine sevkedilen su altı polisi de, kaybolan Turan Yar'ın bulunması için çalışma başlatıldı.

- Bu acıyla nasıl yaşar insan?

Kuzenini arama çalışmalarını gözyaşlarıyla izleyen Atakan Ü., "Kanalın kenarında, suyun sığ olduğu yerde serinlemek için suya girdik. Akıntıya kapılınca kuzenim, beni kurtarmak istedi. Ben kurtulmak için onu kendime çektim daha sonra o akıntıya kapıldı. O benim tek ağabeyimdi, çok seviyordum. Bu acıyla nasıl yaşar insan?" diye konuştu.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Atakan Ü., sağlık kontrolünden geçirildi. Polisler ise kayıp çocuğu bulmak başlattığı çalışmasını genişletti.

- Cesedi 5 km uzaklıkta bulundu

Arama çalışmalarının hızlandırılması için kanala verilen su kesildi. Sulama kanalı boyunca 4 saat süren arama çalışması sonucunda Yar'ın cesedi, suya girdikleri noktadan 5 kilometre uzaklıkta 19 Mayıs Mahallesi yakınlarında bulundu. Sulama kanalından çıkartılan Yar'ın cesedi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.