Mansur Yavaş'tan taksicilere müjdeli haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, taksici esnafına dönük projesini açıkladı. Yavaş, "Taksimetresi ve navigasyonu olan, görüntülü reklam alabileceğiniz kameralı bir sistemi ücretsiz vereceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner’in ev sahipliğindeki iftara katıldı.

Taksici esnafının yoğun ilgi gösterdiği Yavaş, uygun yerlerde taksicilere özel cep yerleri yapabileceklerini söyledi.

Kendisinin de esnaflıktan geldiğini belirten Yavaş, "Esnafın sorunlarını biliyorum, yabancı değilim. Bizim dönemimizde Ankara ekonomisi altın çağını yaşayacak. Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldıracak çalışmalara başladık ve devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin ne yapması gerekiyorsa yapacağız.

Taksici esnafın özel cep yerleri taleplerini biliyorum ama maalesef bunların bir kısmı sadece bizim karar vermemizle olmuyor ancak Kızılay’a yakın yerlerde veya ana caddeler üzerinde uygun yerlerde oda ile birlikte görüştüğümüz takdirde mutlaka kendimizin yetkisinde olan yerlerde en kısa zamanda birlikte yapabiliriz." dedi.

'Gelirin tümü size ait olacak, paylaşımına siz karar vereceksiniz'

Taksici esnafına müjdeler veren Yavaş, projeleri şöle anlattı:

"Taksici esnafına söz verdik. Hem taksimetresi hem içerisinde görüntülü reklam alabileceği, navigasyonu ve kamerası olan teknolojik bir sistemi sizlere ücretsiz vereceğiz. Bununla ilgili Çin’den bir heyet sunum yapmak için gelecek. Aynı zamanda her takside iki tane olacak. Bu sayede yolcu gittiği güzergahı takip edebilecek, arzu ettiği takdirde orada yayınlanacak reklamı izleyebilecek.

Günde yaklaşık 400 bin yolcu taşıyorsunuz. 400 bin yolcuya tekabül eden reklam bedeli neyse biz bu bedelden de hiçbir şey almayacağız. Bu gelirin tümü sizlere ait olacak. Bunu nasıl paylaşacaksınız ona siz karar vereceksiniz.”