Mansur Yavaş'tan kulisleri hareketlendiren adaylık açıklaması: Benim için görev olur

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının 2 Mart'ta belirleneceğini duyurdu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan kulisleri hareketlendiren adaylık açıklaması geldi.

Mansur Yavaş'tan kulisleri hareketlendiren adaylık açıklaması: Benim için görev olur

Millet İttifakı'nın cumhubaşkanı adayının kim olacağı merakla beklenirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Benim için görev olur" sözleriyle kulisleri hareketlendirdi. Bugün İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, cumhurbaşkanı adayının 2 Mart'ta belli olacağını duyurdu. 

"KARAR NE OLURSA UYARIM"

Mansur Yavaş, dün akşam katıldığı HaberTürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtlarken "Millet İttifakı’nın adayları içinde zikredilen üç isimden birisiniz. Aday mısınız? Bu konuşuluyor mu? Ya da cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda duruşunuz nedir?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Ben de basından okudum ama bu konuda hiç kimseyle bir görüşmem olmadı. Bu konu Altılı Masa’nın konusu. Altılı Masa en uygun kararı verecektir. Ben görüşlerimi daha evvel de belirttim. Bunu herkes duydu. Dolayısıyla onun üzerine tekrar bir şey söylemeye gerek yok. Altılı Masa bu konuda ne karar verirse ona uyacağız.”

 

 "BENİM İÇİN GÖREV OLUR"

Ersoy'un "Altılı Masa sizi aday gösterirseniz olursunuz gibi anlıyorum" demesi üzerine Yavaş sözlerine şöyle devam etti:
"O zaman benim için görevdir, öyle anlaşılır ama sayın genel başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil. Böyle bir şeye girmem asla.”

"BENİM BÖYLE BİR TALEBİM YOK AMA..."

Bu açıklamasıyla adaylığa yeşil ışık yakan Mansur Yavaş bu sabah ise Fox TV'de İlker Karagöz'ün konuğu oldu. Yine cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yavaş şunları söyledi:

"Sayın genel başkanımız aday olursa arkasındayız. Altılı masa başka bir aday çıkarırsa yine arkasındayız. Ama altılı masa başka bir karar alırsa, benim böyle bir talebim yok ancak görev olarak kabul edebilirim, altılı masa oy birliğiyle böyle bir karar alırsa. Kendimi bağlamak istemiyorum ama altılı masanın en uygun kararı vereceğine inanıyorum.