MasterChef Türkiye'de eleme adayı kim?

Ekranların fenomen programı MasterChef Türkiye'nin son bölümünde ilk eleme adayı belirlendi. Peki MasterChef Türkiye'de Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? İlk eleme adayı kim? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol

 Son zamanların en çok konuşulan ismi eleme potasına gitti.

Takim kaptanı kim oldu?

Haftanın başında yapılan kaptanlık yarışmasında mavi takım kaptanı Ebru olurken kırmızı takım kaptanı ise Sefa'ydı. Kaptanlar için düzenlenen düelloda ise Ebru, Sefa'ya yenildi. Sefa elde ettiği avantajla önce menüyü seçti ardından da yarışmadaki eşleşmeleri belirledi.

Şeflerin ortak kararıyla dokunulmazlığı kazanan Sefa'nın kaptan olduğu kırmızı takım oldu.

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için yeniden mutfağa girdi. Bu oyunda yarışmacılardan Danilo Zanna'nın imza tabağı 'kış bahçesi' yapılması istendi.

Bireysel dokunulmazlığı kazanmak isteyen mavi takım yarışmacıları Serhat, Uğur, Ebru ve Özgül tezgahların başına geçerek istenilen sürede yemeği yapmaya çalıştı.

Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Şeflerin tadımları sonrasında ise bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat oldu. Serhat böylece 7. defa bireysel dokunulmazlığı kazanmış oldu.

MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı, mavi takımda yapılan oylama sonucunda belli oldu. Oylamada Ebru ve Uğur'a ikişer oy çıktı.

İlk eleme adayı kim?

Kurallar gereği eşitlik durumunda ise kararı kaptan verdi. 

Ancak kaptan olan Ebru kendisi yerine Uğur'un elemeye kalmasını istedi. 

Böyle haftanın ilk eleme adayı Uğur oldu.