MasterChef'te diskalifiye edilen Uğur'un son sözleri

MasterChef Türkiye yarışmasında Acun Ilıcalı'nın daha önce duyurduğu Uğur Yılmaz diskalifiyesi gerçekleşti. Uğur Yılmaz'ın son sözleri bakın ne oldu...

MasterChef'te diskalifiye edilen Uğur'un son sözleri

MasterChef Türkiye yarışmasında Acun Ilıcalı'nın 21 Kasım'da duyurduğu Uğur Yılmaz diskalifiyesi eleme gecesinde gerçekleşti.

Elemeye kalan Barbaros ve Sefa ile yarışacak olan Uğur, yarışma başlamadan önce şefler tarafından masanın önüne çağrıldı. Somer Şef, Barbaros ve Sefa'dan yukarı çıkmalarını istedi. Sefa ile Barbaros bu sayede yarışmadan elenmekten kurtulmuş oldu.

Şefler açıkladı

Uğur masalarının önüne gelince Somer Şef, "Sosyal medyada çıkan haberlerin ardından yarışmaya devam etmemenin doğru olacağını düşündük" dedi. Somer Şef daha sonra Uğur'a görüşlerini sordu.

Gözleri doldu, özür diledi

Uğur Yılmaz, sosyal medyada yazdıklarından dolayı çok üzgün olduğunu söylerken gözleri doldu. "O insanların tanıdığı gibi bir insan değilim ben" diyen Uğur, o dönem ailemle sorunlarım vardı, kötü sözler söyledim. Hata ettim, pişmanım. Sizin önünüze böyle bir şekilde geldiğim için çok üzgünüm" dedi.

Şef Mehmet Yalçınkaya da, "Sosyal medyada maksadını aşan paylaşımlar nedeniyle aramızdan ayrılacaksın. Benim de yetişkin çocuklarım var, ne olduğunu biliyorum. Ergenlikte daha çok dikket etmek lazım" diye konuştu.

Uğur son olarak tekrar söz alarak, "Geçmişime o kadar sinirliyim ki, o insanların o yazılardan tanıdığı Uğur inanın ben değilim" derken gözyaşlarına boğulan Uğur, ailesinin karşısına çıkmaktan utandığını söylerken masaya kafasını koyup ağlamaya başladı.

Diğer yarışmacılar da gözyaşlarını tutamazken stüdyodaki herkesin harap olduğu görüldü.

Karar kendine iletildikten sonra stüdyoya gelmeye yüzü bile olmadığını ifade eden Uğur, önlüğünü teslim edip yarışmaya veda etti.

MasterChef'ten elenen Uğur sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

KAMUOYUNA
Yemek yapmak, yemek sunmak çocukluğumun hayaliydi. Hayallerimin peşinden giderken yolum hep yemeğe ve mutfağa çıktı.

Bu masalsı zenginliğin içinde bir yandan hayallerinizin peşinde koşarken bir yandan da büyürsünüz. Ergenlik ve delikanlılık arasında bocalar durursunuz.

Ve galiba bolca hata yaparsınız, aynı benim gibi...

Bizim jenerasyonumuzun hayatının bir parçası haline gelen sosyal medya işte bu ve buna benzer hatalar için bir başka zemin haline geliverir.

Sosyal medyada gündeme gelen eski ve neredeyse çocukluk dönemlerimin bazı paylaşımları benim Masterchef hikayemin sonunu getirdi.

Hedefim Masterchef'de final oynamaktı ve bunu çok istiyordum. Bu hedef ve isteğime rağmen bugün artık kaybettiğim Masterchef finali ve şampiyonluk ihtimaline değil, sosyal medyada yaptığım hata ve mahcubiyetime üzülüyorum.

Tv8 ailesine, kendilerinden çok şey öğrendiğim şeflerime, yarışmacı arkadaşlarıma ve yaptığım iyi ve kötü tabaklarımda bile beni destekleyen tüm sevenlerime içten ve derin bir özür borçluyum... Yazdıklarımla kimi nerede ve ne zaman üzdüysem özür diliyor ve özrümün kabulünü rica ediyorum. Bağışlamak büyüklüktür, çocukluğuma ve gençliğime verin... Uğur Yılmaz Deniz