Brugge Mbaye Diagne'yi duyurdu... İşte maliyeti

Radamel Falcao ve Florin Andone transferlerinin ardından Club Brugge tarafından sağlık kontrolünden geçirilen Mbaye Diagne, Galatasaraylı taraftarlara veda etti. Brugge transferi duyurdu. Diagne'nin Belçika ekibine maliyeti de belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Belçika ekibi Club Brugge'e transfer olmak için sağlık kontrollerinden geçen Mbaye Diagne, Galatasaray'a sosyal medya hesabı aracılığıyla veda etti. Senegalli futbolcu veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray'a her şey için teşekkürler. Takım arkadaşlarıma ve hocama teşekkürler. Taraftarlara bana olan destekleri için teşekkürler. Kısa bir ilişki olsa da çok yoğundu, zaferlerle doluydu. Sonsuza kadar ailem olacaksınız."

Brugge kulübü de Diagne'yi Galatasaray'dan satın alma opsiyonuyla kiraladığını resmen duyurdu.

Maliyeti

Club Brugge, Mbaye Diagne'yi kiraladığını resmen duyurdu. Brugge 3 milyon 350 bin euro kiralama bedeli verecek. Oyuncunun maaşının 2 milyon 115 bin euro'sunu Galatasaray ödeyecek. Oyuncunun satın alma opsiyonu ise 13 milyon euro.

Sarı-kırmızılıların transfere ilişkin KAP'a yaptığı açıklama şöyle: 

"Profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne’nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.