Mehmet Ali Erbil ile gündem olan ünlü tacizinde Bekir Aksoy itiraf etti: Eşim benim de olduğum sahnede taciz edildi

Katıldığı ‘2. Sayfa’ programında Mehmet Ali Erbil’in Ece Ronay’a attığı mesajların ifşa olmasıyla ilgili konuşan ünlü oyuncu Bekir Aksoy, eşi Nazife Aksoy’un 2019'da sahne arkasında yaşadığı tacizi ve yargı sürecini anlattı. Bekir Aksoy 'tacizi yaşayan varsa susmasın 'dedi.

Google Haberlere Abone ol

Oyuncu Bekir Aksoy'un kendi gibi sanatçı eşi Nazife Aksoy'u tiyatro oyunu sırasında taciz eden oyuncu Uğur Arda Aydın, 2,5 sene hapis cezasına çarptırılmıştı. Bekir Aksoy'un eşinin kendisinin de olduğu sahnede taciz edildiğini söylemesi tüyleri diken diken etti. 

  "Eşim 50 kişilik heyetten rapor almak zorunda kaldı"

'2. Sayfa' programında konuyla ilgili konuşan Bekir Aksoy, "Benim de olduğum sahnede taciz edildi. Hatta eşim taciz olayından sonra Adli Tıp'ta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Bunu yaşayan varsa susmasın" dedi.

Bekir Aksoy, Mehmet Ali Erbil’in Ece Ronay’a attığı mesajların ifşa olmasının işlendiği 2. Sayfa’ programına katılarak eşinin uğradığı taciz ile ilgili itiraflarda bulundu.

 Aynı oyunda rol aldığı eşinin perde arkasında meslektaşı Uğur Arda Aydın tarafından taciz edildiğini söyleyen Bekir Aksoy'un anlattığı detaylar ve yargı süreci tüyleri diken diken etti.

“Tacizi yaşayan eşim ve arkadaşı 2,5 sene bunu magazine taşımadı. Yargı süreci devam etti. Aynı oyunda oynarken yaşandı bu süreç. O süreçte bazı eksiklikler oldu. Kurumlar bu olayları kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar. Bu olaydan dolayı bir müfettiş araştırması yapıldı ve eylemin gerçekleşmiş olabileceğine dair raporlar hazırlandı. Taciz olayından sonra eşim adli tıpta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Her seferinde aynı olayı tekrar tekrar birçok kişiye anlattılar. Bu süreçte tacize uğrayan insanların yanında olmak lazım. Zaten insanlar onları yalnızlaştırıyor. İnsanlar sesini çıkaramıyor.”

“Eşim tacize uğradıktan sonra sahneye çıktı"

“Taciz olayı oyun oynanırken perde arkasında oldu ve Nazife o halde sahneye çıktı. Karşı tarafın şahitlerinin verdiği ifadelerden gerçek ortaya çıkıyor. Normalde oyunlarda bardağın kırılması bile rapor edilirken bu olay rapor edilmedi. ‘Kimse bana bir şey yapamaz’ mantığı artık kayboldu. Yapılan bir araştırmaya göre görsel sanatlarda çalışan kadınların yüzde 88’i taciz ve mobbingi yaşamış. Sanık 2,5 sene ceza aldı. Birileri aynı şeyi yaşadıysa çıkıp konuşsun.”