Meral Akşener'den Ümit Dikbayır'ın iddialarına sert yanıt!

Partisinin Çanakkale il başkanlığını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tv100'de yayınlanan Erdoğan Aktaş'la Eşit Ağırlık programında bomba açıklamalar yapan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın iddialarına yanıt verdi: Çok üzüldüğümü ifade ediyorum. İlgili iddia sahibinin isimlendirdiği kişilerin ‘bunlar iftiradır diyerek' mahkemeye gittiği bir süreç bu. Edep, haya, ahlak duygusu siyasette çok önemlidir.

Meral Akşener'den Ümit Dikbayır'ın iddialarına sert yanıt!

İYİ parti lideri Meral Akşener, Çanakkale'yi ziyaret etti. Partisinin il başkanlığında gündemdeki konularla ilgili açıklamada bulundu.

 

Burada açıklamalarda bulunan Akşener, tv100'e özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın ifadeleri hakkında sorulan soruları da yanıtladı. 

 

 DİKBAYIR'IN İDDİALARIYLA İLGİLİ: ÇOK ÜZÜLDÜM

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın açıklamalarıyla ilgili de sorular üzerine de Akşener şöyle konuştu:

“Bir kere çok üzüldüğümü ifade etmek isterim. Benim bir prensibim var. Partimizden ayrılan arkadaşlarımızın istifa eden arkadaşlarımızın hakkında bugüne kadar konuşmamaya özen gösterdim.

Arkadaşlarımızın da konuşmamasını sağlamaya özen gösterdim. Hesaplaşılacak ya da helalleşilecek yer de seçmendir. Dolayısıyla ben buna böyle inandığım için hiçbir zaman nezaketimi bozmadım.

Zaman zaman da çok çirkin haksız suçlamalara maruz kalmama rağmen. Fakat bu dönem  ilginç bir şey olur, o da şu. Biz idare kurulumuzla bir karar aldık, o karar da hür ve müstakil olarak seçime girme kararıydı.

Türkiye'nin 81 ilinde aday gösterme üzerine.  Bu parti bu ülkeyi yönetmek üzere kurulmuş ve pek çok mücadele ederek çok çirkinliklerle, çok iftiralarla, çok pisliklerle  hatta tehditlerle karşı karşıya kalıp bu günlere gelmiş.

 

 "EDEP, HAYA, AHLAK DUYGUSU"

Dün ben izlemedim ama bana anlatılanlardan çıkardığım yorum şudur, çok üzüldüğümü ifade ediyorum. Gerçekten çok üzüldüğümü ifade ediyorum. İlgili iddia sahibinin isimlendirdiği kişilerin ‘bunlar iftiradır diyerek' mahkemeye gittiği bir süreç bu.

Dolayısıyla mahkemeye bu ilgili arkadaşın da disipline yani tedbirli olarak ihraç sebebiyle disipline verildiği bir süreçte sadece bunu söyleyebilirim hukuk açısından.

Daha ayrıntılı bir cümle kurmam mümkün değil. Ama tekrar söylüyorum. Edep, haya, ahlak duygusu siyasette çok önemlidir.”