Meral Akşener’in banka hesaplarına kim baktırdı? Ümit Dikbayır, tv100 Ankara temsilcisi Deniz Gürel'e konuştu: Kumpas kuruldu, bu işin üstünün kapanmasına müsaade etmem!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in banka hesaplarına baktırdığı öne sürülen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel'e yaptığı açıklamada " Dedikoducuları iftiracıları ortaya çıkarsınlar. Hem parti genel merkezine hem meclis grubuna dilekçeler verdim. Eğer bu dilekçelerimin üzerine yatarlarsa Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve TBMM Divanına dilekçe vererek dokunulmazlığımın kaldırılmasını isteyeceğim." dedi.

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Fuat Uğur, Hacı Yakışıklı, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programına konuk oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in banka hesaplarına baktırdığı iddia edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Deniz Gürel'e konuştu.

ÜMİT DİKBAYIR'IN DENİZ GÜREL'E ÖZEL AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

"DEDİKODUCULARI İFTİRACILARI ORTAYA ÇIKARSINLAR"
Genel başkanın ailesinin ve özel kalem müdürünün banka hesaplarına baktırıldığı iddialar var ve bununla ilgili benim ismimi alçakça ortaya atıyorlar. Dedikoducuları iftiracıları ortaya çıkarsınlar. Hem parti genel merkezine hem meclis grubuna dilekçeler verdim. Eğer bu dilekçelerimin üzerine yatarlarsa Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve TBMM Divanına dilekçe vererek dokunulmazlığımın kaldırılmasını isteyeceğim.

"BİR KUMPAS KURULMUŞ"
Çok şükür alnımız ak. Benim çocuğuma okulunda bu adi iftiraları soruyorlar. Bu işin üstünün kapanmasıan müsaade etmem. Bir kumpas kurulmuş. Kim kurdu genel başkanı kim yanılttı bilemiyorum ama beklentim bunlarla ilgili gereğinin yapılması ve benim iade-i itibarım için bu konuşmaların benim için de yapılması.

"ÜZÜLÜYORUM"
(Merak Akşener'le) MHP'deki süreçten bugüne kadar 7 yıldır beraber yol yürüyoruz. Benim asıl üzüldüğüm nokta o. Bana sorulmadan bu konuşmalar yapıldı. Buna üzülüyorum.