Meteoroji'den İstanbul uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugünkü tahminlerine göre İstanbul ve Çanakkale ile Antalya ve Isparta'nın doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. İstanbul'da 3 günlük tahminlerde sıcaklık artışı da bekliyor.

Meteoroji'den İstanbul uyarısı

Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlı hava bugün de devam edecek.  Yağışlar  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bingöl ve Muş'ta karla karışık yağmur olarak görülecek.  Meteoroloji ayrıca Hatay, Rize, Bingöl, Muş, Bitlis, Kars, Ağrı, Iğdır, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt,  Trabzon ve Artvin'in kıyıları için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. 

TÜM BÖLGELERDE YAĞIŞ VAR

Marmara'nın Trakya kesimi, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul ve Çanakkale çevreleri ile Antalya ve Isparta’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bingöl ve Muş çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Hatay, Rize, Bingöl, Muş, Bitlis, Kars, Ağrı, Iğdır, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt çevreleri, Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı kesimlerinde ise kuvvetli yağış görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli eseceği öngörülüyor. A.A