Meteoroloji il il uyardı!.. Sağanak, karla karışık yağmur, kar..!

Meteorolojiden alınan son verilere göre, Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, İstanbul'un kuzey ve doğu kesimleri, İzmir, Balıkesir, Çankırı, Samsun, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari ve Şanlıurfa'nın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Çankırı'nın yüksekleri ile Hakkari ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik tahmin edilmiyor.

Rüzgarın genellikle güneyli, batı kesimlerde zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerimizdeki hava durumu ise şöyle...

İSTANBUL: 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri hafif yağmurlu

İZMİR: 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

ANTALYA: 20°C
Az bulutlu

ANKARA: 4°C
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU: 6°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli ve puslu

SAMSUN: 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM: 0°C
Parçalı bulutlu, buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli ve puslu

DİYARBAKIR: 11°C
Parçalı bulutlu