Meteorolojiden çok kritik uyarı!.. Şiddetli sağanak, kuvvetli fırtına!.. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak!

Meteorolojiden alınan son verilere göre Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile Çorum ve Amasya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Meteorolojiden çok kritik uyarı!..  Şiddetli sağanak, kuvvetli fırtına!.. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak!

Yağışların; Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları, Manisa,Denizli, Bursur, Isparta ve Karaman çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli(30-60 kg/m2), Aydın, Muğla, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde şiddetli(51-100 kg/m2) olması tahmin ediliyor. Buna göre olası sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteorolojiden çok kritik uyarı!..  Şiddetli sağanak, kuvvetli fırtına!.. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak! - Resim : 1

Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın güneyli yönlerden Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına(60-90 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde(100 km / saat üzeri) esmesi bekleniyor.

Meteorolojiden çok kritik uyarı!..  Şiddetli sağanak, kuvvetli fırtına!.. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak! - Resim : 2

Sıcaklıkların iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden çok kritik uyarı!..  Şiddetli sağanak, kuvvetli fırtına!.. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak! - Resim : 3

Rüzgarın güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına(60-90 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde(100 km / saat üzeri) esmesi bekleniyor. Buna göre olası ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteorolojiden çok kritik uyarı!..  Şiddetli sağanak, kuvvetli fırtına!.. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak! - Resim : 4