Mezarını kendi elleriyle kazdığı eşinin baş ucuna öyle bir not kondurdu ki bakan herkes kahroldu

Manisalı Şair Hamza Koçyiğit, kaybettiği 50 yıllık eşinin mezarını kendi elleriyle kazdı. Eşini bir türlü unutamayan Koçyiğit daha sonra mezara "Merak etme yakında geleceğim. Ben senin hatırına hep değer vereceğim. Biraz işim var görüp de öleceğim" notunu bıraktı. Bu notu gören herkes Koçyiğit'i bağlılığından dolayı tebrik etti.

Mezarını kendi elleriyle kazdığı eşinin baş ucuna öyle bir not kondurdu ki bakan herkes kahroldu

Evliliklerinden 3 çocukları olduğunu belirten Manisalı adam, eşinin şeker ve kalp hastası olduğunu,  ameliyat olması için teşhis konduğunu ve ameliyattan çıkamadığını söylerken,  "Onu çok seviyordum, canımı isteseler ona canımı verirdim, iyi olması için çok çaba gösterdim, ancak eşim ameliyattan çıkamadı ve beni yapayalnız bırakıp gitti" diyerek duygularını dile getirdi.

Mezarını kendi elleriyle kazdığı eşinin baş ucuna öyle bir not kondurdu ki bakan herkes kahroldu - Resim : 1

Son günlerde eşinin sık sık rüyasına girdiğini ve geceleri uyuyamadığını söyleyen Hamza Koçyiğit, "Eşim her gece rüyama giriyor. Uykudan uyanıyorum eşim rüyalarıma giriyor ve bana ne zaman geliyorsun? diye soruyor, biraz yapacak işlerim var sonra yanına geleceğim diyorum, uyanıyorum, bakıyorum ki rüyaymış" dedi.

ŞİİR BİLE YAZMIŞ 

Eşi için bir şiir yazan duygusal adam yazdığı şiirde eşine şöyle sesleniyor. "Merak etme yakında geleceğim, ben senin hatırana hep değer vereceğim, biraz işim var görüp de öleceğim"

Eşinin hemen yanı başında yaptırdığı mezarı kendi elleriyle kazan vefalı koca, yazdığı şiiri de bir tabelaya yazdırarak eşiyle mezarının arasına çaktı. Eşine aşık olduğunu, onu dünyadaki her şeyden ve herkesten daha çok sevdiğini defalarca tekrarlayan, eşinin ardından gözyaşları dökmeye devam eden Koçyiğit, günlerini eşinin mezarı başında geçiriyor.

Mezarını kendi elleriyle kazdığı eşinin baş ucuna öyle bir not kondurdu ki bakan herkes kahroldu - Resim : 2

"AŞK ACISI HALA GEÇMEDİ" 

Yeniçağ'ın haberine göre eşine kavuşmak için ölmeyi bile göze alan adamın duygusallığı, Çepnidere Mahallesinin gençleri arasında da konuşuluyor. "Aradan geçen 9 ay zamana rağmen Hamza amcanın çektiği aşk acısı hala geçmedi" diyen mahalle sakinleri, " bu olay filmlere bile konu olur, sabah erkenden mezara giden Hamza amcamız, gün boyu mezarının başında eşiyle konuşuyor, gözyaşları döküyor." dediler.

Hamza Koçyiğit eşinin hemen yanı başına kendisi içinde mezarını kendi elleriyle kazdı. Mezar için düzenlemeleri de yaptırıyor. Mezar da mimari düzenlemeleri de bizzat kendi elleriyle gerçekleştiriyor. Aşk acısı ve eşine duyduğu sevgi ise şimdiden dillere destan olmuş durumda.