Milli Takım’daki görevinden alınmıştı! Stefan Kuntz, Alman basınına konuştu: “Gizliden gizliye bunu bekliyordum”

Alman basınına konuşan eski A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz, görevden alınması hakkında konuştu. Kuntz, “Beni göreve getiren Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi değişti. Zamanla güven ilişkisi olmadığı, destek olmadığı anlaşıldı. Bu yüzden gizliden gizliye zaten bunu bekliyordum” dedi.

Milli Takım’daki görevinden alınmıştı! Stefan Kuntz, Alman basınına konuştu: “Gizliden gizliye bunu bekliyordum”

A Milli Takım teknik direktörlüğü görevinden ayrılan Teknik Direktör Stefan Kuntz, Alman basınına açıklamalarda bulundu. Kariyeri ve A Milli Takım’da yaşadıkları hakkında konuşan Stefan Kuntz, görevden alınma sürecinde hatalarını görmezden gelirken basının ayrılmasında büyük bir rolü olduğunu ifade etti.

Milli Takım’daki görevinden alınmıştı! Stefan Kuntz, Alman basınına konuştu: “Gizliden gizliye bunu bekliyordum” - Resim : 1

Stefan Kuntz’un açıklamaları şöyle:

Türkiye'de kazandığım deneyimler, bundan sonraki tüm görevlerimde bana kesinlikle çok yardımcı olacak.

ALMANYA KADIN MİLLİ TAKIMI İÇİN TEKLİF ALDI MI?

Almanya Futbol Federasyonu'ndan, kadın milli takımı için herhangi bir teklif almadım. Yetkililerden biri benimle temasa geçerse bunu açıklarım.

"BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN GÖREVİN İÇERİĞİ"

"Bundan sonra milli takım veya kulüp takımı fark etmez. Eğer daha fazla gelişebileceğimi hissettiğim bir görev teklif edilirse, çok büyük şey olması gerekmez. Benim için önemli olan görevin içeriği."

Milli Takım’daki görevinden alınmıştı! Stefan Kuntz, Alman basınına konuştu: “Gizliden gizliye bunu bekliyordum” - Resim : 2

“TÜRK MİLLİ TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ GÖREVİNDEN ALINMAM İÇİN BİR NEDEN BULMAK ZOR”

"Beni göreve getiren Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi değişti. Zamanla güven ilişkisi olmadığı, destek olmadığı anlaşıldı. Bu yüzden gizliden gizliye zaten bunu bekliyordum. Kötü oldu çünkü çok puan almıştık. Benim Türk Milli Takımı teknik direktörlüğü görevinden alınmam için bir neden bulmak zor. Ve henüz bir neden bulamadılar."

-Türk medyasının sizin görevden alınmanızdaki rolü neydi?

"Çok büyük bir rolü oldu. Mesela burada yalan olan bir haber yapamazsın. Çünkü buna karşı hakkımı arayabilirim. Türkiye’de bu yok. Bazı yalan ve kurgulanmış haberlerin doğru kabul edilmesi yazık. Medyanın yanında çok daha kötüsü sosyal medya. Burayla karşılaştırılamaz. Başka ülkelerde gerçekler ve delillere bakma içgüdüsü vardır. Ama Türkiye'de bunu görmek zor. Sosyal medyayla birlikte oyuncular ve yöneticiler üzerinde bir baskı oluşmaya başlıyor."

Milli Takım’daki görevinden alınmıştı! Stefan Kuntz, Alman basınına konuştu: “Gizliden gizliye bunu bekliyordum” - Resim : 3

“BANA DÜNYA KUPASI HEDEFİ GÖSTERİLDİ AMA PLAY-OFF TURUNDA PORTEKİZ’E ELENDİK”

"Almanya U21 takımından neden ayrıldım? Bir A milli takım çalıştırabileceğimi görmek istedim. Çünkü daha fazla baskı var ve bu baskıyla nasıl başa çıkabileceğimi görmek istedim. Bir de yabancı olarak duyguların çok daha fazla rol oynuyor ve bununla birlikte kamuoyundan çok daha fazla baskı geliyor. Buradan çıkarttığım sonuçlar benim için çok önemli. Bundan sonraki tüm görevlerimde bana yardımcı olacak. İlk geldiğimde bana Dünya Kupası hedefi gösterildi ama play-off turunda Portekiz’e elendik. Daha sonra Uluslar Ligi’nde B Ligi’ne çıktık. Üçüncü hedef de Almanya’ya gitmekti. Orada da 10 puanla Hırvatistan ile aynı puanda gayet iyi durumdaydık."

- Bugün olsa hangi hataları tekrarlamazdınız?"

"Söylemesi zor. İyi bir soru, bu nedenle sizi tebrik ederim. Öncelikle yönetim değişikliğinin ulaşılmak istenen hedefleri de değiştireceğini düşünmezdim. Belki Türk kültürünü bu bağlamda daha hazırlıklı olmak için iyi irdelemem gerekirdi."