Nisan Dolu, 17 yaşında girdiği ilk yarışmada birinci oldu

Nisan Dolu, Bursa’da amatör şarkıcıların keşfedilmesi için gerçekleştirilen “Bilinmeyen Sesler” yarışmasında birinci oldu.

Bursa’da amatör şarkıcıların keşfedilmesi için gerçekleştirilen “Bilinmeyen Sesler” yarışmasında yoğun katılımla gerçekleşti.

5 ay boyunca devam eden yarışmaya katılan 17 yaşındaki Nisan Dolu, sesi ve yeteneğiyle dikkat çekti. Genç sanatçı, katıldığı ilk yarışma programında birinciliği göğüsledi. 

"Hayallerim hep müzik oldu"

Lise son öğrencisi olan Nisa Dolu, "Lisanslı bir voleybol oyuncusuyum. Ama hep hayallerim müzikten yana oldu. Yaklaşık 7-8 yaşından beri evde, odamda okuldan geldikten sonra sürekli şarkı söylerdim. Müzikle ilgili bir şeyler yapmak adına hep hayallerim vardı; konser vermek, sahnelerde olmak gibi…” dedi.

"Gitar çalmayı kendi başıma öğrendim"

Hayatının her alanında müziğin olduğunu söyleyen Dolu, “Göktürk’te bir sanat akademisinde haftanın iki günü şan dersi eğitimi alıyorum. Haftanın bir günü de özel piyano eğitimi alıyorum. Onun öncesinde Bakırköy BASAD Derneği’nde İskender DOĞAN’dan dersler aldım. Gitarı tam anlamıyla pandemi döneminde kendi başıma öğrendim ve ritmik bir şekilde çalmaya başladım.” dedi.

"Konservatuarda okumak istiyorum"

Gelecek hayallerinden bahseden genç sanatçı, “Öncelikli hayalim üniversite hayatımı değerli bir konservatuarda en iyi şekilde tamamlamak. Eğitimimle birlikte kariyer adımlarımı atmak istiyorum.” dedi.

"Hayallerimi yavaş yavaş gerçekleştireceğim"

Girdiği ilk yarışmada birincilik elde eden Nisan Dolu, “Şu an oldukça mutlu ve heyecanlıyım. Hem yarışmada birinci olmak hem de aldığım güzel tepkiler bunu sağladı. Bu ilk adımla birlikte şu an hayallerimi yavaş yavaş gerçekleştireceğimi daha güçlü bir şekilde hissediyorum. İçimde, yakın bir gelecekte güzel bir kariyerin beni beklediğine tüm içtenliğimle inanıyorum. Özgüvenli olmak, dışa dönük olmak hep en önemlisidir. Tüm hayatım boyunca sosyal olmaya hep önem vermişimdir. Gelecek için tüm verdiklerimi almak istiyorum; umutluyum.” ifadelerini kullandı.