Ölen babasının cesedini morgdan alıp acile getirdi

Şanlıurfa'da karşıdan karşıya geçerken bir otobüsün çarpması sonucu yaşamını yitiren Yılmaz Kırmısaç'ın ailesi, cenazeye yeniden müdahale edilmesi için morgdan alıp yeniden acil servise getirdi.

Ölen babasının cesedini morgdan alıp acile getirdi

 Babalarının öldüğü haberini polisten alan Yılmaz Kırmızısaç'ın çocukları hastaneye gittiklerinde morga yönlendirildiler. Babalarının öldüğünü iki saat sonra öğrendiklerini söyleyen çocuklar bu süre içinde babalarına müdahale edilmediğini düşünerek cenazeye alarak yeniden acil servise getirdiler.

Karaköprü ilçesi GAP Bulvarı yakınlarında meydana gelen kazada otobüsün çarptığı Yılmaz Kırmısaç ağır yaralandı. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kırmızısaç, ne yazıkki kurtarılamadı ve cenazesi morga gönderildi.

Çocukları yeniden müdahale edilmesini istediler 

Acile getirdikleri babalarının cenazesine doktorların yeniden müdahale etmesini isteyen aile bireyleri, sağlık personelleri ve polis ile aralarında itiş kakış yaşandı. Bu süre içinde acil kapısında bekletilen Yılmaz Kırmızısaç’ın cenazesi, daha sonra polisin araya girmesiyle otopsi işlemleri için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı. 

Öldüğüne inanmadılar

Babasının ölüm haberini polisten aldığını ve hastaneye koştuğunda ise kendisinin morga yönlendirildiğini aktaran Emrah Kırmızısaç, “Şimdi babama otobüs çarpmış ve vefat etmiş. Bu haberi tam ölümünden 2 saat sonra polisten aldık. Müdahale nasıl oldu, hastanede müdahale yapıldı mı bilmiyoruz. Babamın cenazesini morga göndermişler. Biz de cenazeyi tekrar hastane aciline getirdik. Tekrar müdahale edilmesini istiyoruz. Burada bize saldırıyorlar. Biz bir ihmalin olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kulandı. 

Kırmızısaç'ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere yakınlarına teslim edildi.