Ömer Çelik: ABD ile olumlu noktaya ulaşmak isteriz

AK Parti MKYK toplantısı sonrası AK Parti sözcüsü Ömer çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, S-400 konusuyla ilgili olarak "ABD ile olumlu noktaya ulaşmak isteriz ama bu noktaya şu ana kadar gelmiş değiliz"

Ömer Çelik: ABD ile olumlu noktaya ulaşmak isteriz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Srebrenitsa modern dünyanın bir utancıdır. Büyük bir insani dramdır. umarız ders alınır ama her seferinde böyle söylüyoruz. Kimse kolunu kıpırdatmıyor.

Ülkemize karşı terör enstrümanının bir saldırı unsuru olarak kullanıldığını görüyoruz. Terörle mücadelede kararlılığımız sürüyor.

15 Temmuz'da hiçbir zaman dinmeyecek bir acıyı anıyoruz ama darbe girişimini bertaraf ederek işgalden kurtulmuş olmanın coşkusunu da yaşıyoruz.

27 Mayıs'tan bu tarafa terör örgütüne karşı Hakurk bölgesinde yoğun bir harekat sürüyor. Harekat başarılı bir şekilde devam ediyor.

"ABD ile olumlu noktaya ulaşmak isteriz"

S-400 Türkiye'nin milli güvenliğiyle ilgili bir ihtiyaçtır.

S-400 konusunda ABD ile olumlu noktaya ulaşmak isteriz ama bu noktaya şu ana kadar gelmiş değiliz.

Gönül isterdi ki müttefiklerimiz bir NATO üyesi olan Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak için daha etkili olabilselerdi, ancak Türkiye kararını vermiştir.

S-400 konusunda CHP'den milli bir duruş göremiyoruz. ABD'nin tezlerini izah etmeye çalışıyorlar. 

Doğu Akdeniz'deki sondaj gerilimi

Darbe girişiminde bulunan FETÖ'cü teröristlerin iadesi konusunda Miçotakis'in daha çok çaba göstereceğine inanıyoruz.

Rum tarafını hukuksuz şekilde AB'ye aldılar. Rum tarafı sözünü tutmamakla meşhur. Tek taraflı eyleme karşı hakkımızı korumak için faaliyet yürütüyoruz.

Garantör ülkeler dışındaki ülkelerin konuşma hakları yok. AB'nin de diğer ülkelerin de tehdit dili kullanmasının hiçbir faydası yok.

Tek taraflı eyleme karşı hakkımızı korumak için faaliyet yürütüyoruz. Duvarlar örmek yerine köprüler inşa etme zamanıdır.