Arda Yurtseven'in ölüm sebebi Mavi Balina oyunu mu?

İstanbul Kartal'da, ormanlık alanda cesedi bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Arda Yurtseven'in ölümünde "Mavi Balina Oyunu" iddiaları üzerine Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Kartal'da, ormanlık alanda cesedi bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Arda Yurtseven, toprağa verildi. İntihar ettiği öne sürülen Arda Yurtseven’in arkadaşları son zamanlarında içine kapanık olduğunu ve kendi halinde gezindiğini söylediği belirlendi. Ayrıca mavi balina oyunu iddiaları üzerine Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de çalışma başlattı.

Evden ayrıldığı 19 Eylül'den bu yana aranan ve dün Aydos Ormanı'nda cesedi bulunan Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi öğrencisi Arda Yurtseven için Esentepe Mahallesi'ndeki cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Aile yakınları ve vatandaşların katıldığı cenazede, baba Hakkı Yurtseven taziyeleri kabul etti.

Arda Yurtseven'in cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından Kurfalı Mezarlığı'na defnedildi. Evden ayrıldığı 19 Eylül'den sonda sonra haber alınamayan Arda Yurtseven'in telefonunun en son sinyal verdiği Aydos Ormanı'nda arama yapan ekipler, Yurtseven'in cesedini, dün bir ağaçta ipe asılı halde bulmuştu.

 Mavi balina iddiası araştırılıyor

Yurtseven'in ölümünün ardından Mavi balina isimli oyun etkisi olduğu iddia edildi. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı.

Henüz yapılan çalışmalarda oyuna dair bilgiye rastlanmadı.

Polisin konuyla ilgili çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: Sabah