Özgür Özel'in 'jest' çıkışına Meral Akşener'den yanıt geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in tv100 yayınında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili "İYİ Parti'nin Ahmet Akın'a borcunu ödemesini bekledik, hala bekliyorum" sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu jest isteme işleminden bıktım, usandım, midem bulanıyor artık." diyerek yanıt verdi.

Özgür Özel'in 'jest' çıkışına Meral Akşener'den yanıt geldi

İYİ Parti lideri Akşener, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde Ankara Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret etti. Tek tek esnafı ziyaret eden Akşener, vatandaşlarla da sohbet edip, fotoğraf çekindi. Akşener, esnaf ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"JEST İSTEME İŞLEMİNDEN BIKTIM, USANDIM, MİDEM BULANIYOR ARTIK"
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in tv100 yayınındaki Balıkesir’de belediye başkan adaylığı konusunda 'İYİ Parti’den bir jest bekliyoruz' sözlerinin sorulmasına üzerine Akşener, "Her bir suçu benim üzerime bırakıyor herkes. Ben günahları yiyeyim, hay hay yeter ki siz günahsız kalın. Biz başaramadık. 3 yıl boyunca bir araya toplanıp düzgünce tek bir adayın etrafında toplanıp gidelim dedim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu jest isteme işleminden bıktım, usandım, midem bulanıyor artık. Biz o 15 milletvekili arkadaşlarımızı zora düşürecek hiçbir şey yapmadık. Teşekkür ede ede gezdik." dedi.

"ORADA SÖYLENECEK BİR ŞEY YOK"
İYİ Parti Mamak Belediye Başkan adayı Hüseyin Bayındır'ın adaylığının Yüksek Seçim Kurulu tarafından düşürülmesine ilişkin ise Akşener, "Orada söylenecek bir şey yok" dedi.
Esnaf ziyaretinde Akşener'e İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Fehmi Kandemir ve partililer de eşlik etti.