Pınar Altuğ'dan yürek burkan Vatan Şaşmaz paylaşımı

Pınar Altuğ, 3 yıl önce hayatını kaybeden rol arkadaşı Vatan Şaşmaz'la ilgili paylaşımda bulundu, yazdıkları dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu.

Google Haberlere Abone ol


27 Ağustos 2017 yılında hayatını kaybeden Vatan Şaşmaz'ın ölümünün 3. yıl dönümünde, eski dostu ve rol arkadaşı Pınar Altuğ, duygusal bir paylaşımda bulundu. 

Pınar Altuğ, 'Çocuklar Duymasın' dizisi setinde, Vatan Şaşmaz ile çekilmiş bir fotoğraflarını yayınladı. Altuğ, fotoğrafa, ''Keşke yine böyle fotoğraflar çekebilseydik, özlüyorum'' notunu düştü.

 Ne olmuştu?

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017 tarihinde, eski manken Filiz Aker tarafından Beşiktaş'ta lüks bir otelin 10'uncu katında silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.

Aker, Şaşmaz'ı sırtından vurarak öldürdükten sonra aynı silahla başına ateş ederek intihar etmişti. Şaşmaz'ın ölüm haberi başta sanat camiası olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu.


Vatan Şaşmaz kimdir?

Vatan Şaşmaz 8 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Gençlik yıllarında bir süre fotomodellik yapan Şaşmaz, eş zamanlı olarak bazı reklam filmlerinde ve şarkı kliplerinde yer oynadı.Çeşitli kanallarda yıllarca ekrana gelen Çocuklar Duymasın dizisinde oynadığı Engin karakteriyle yıldızı parlayan Vatan Şaşmaz, Akşemseddin Hazretleri’nin hayatının anlatıldığı filmde Akşemseddin'i oynamıştır.

Aynı zamanda 2004 yılında TRT için çekilen Dudaktan Kalbe Filminde Doktor Ergun, Keloğlan Kara Prense Karşı isimli sinema filminde ise Beyaz Atlı Prens rollerinde oynamıştır. Birçok TV kanalındaki programlarda ve çeşitli organizasyonlarda sunuculuk yapan Vatan Şaşmaz, bir süre boyunca TRT Spor’da yayınlanan Taraftar Yarışıyor adlı programı sunmuştur.

Öte yandan bir süre boyunca da TVem kanalında yayınlanan Vatan Mutfağı adlı yemek programını sunmuştur. 14 Temmuz 2011 tarihinde İngiltere'de konsoloslukta Nurşen Kocayaş ile dünya evine giren Vatan Şaşmaz, Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi'nde 10 Ocak 2014 tarihinde anlaşmalı boşanma kararıyla 2,5 yıl süren evliliğinden tek celsede boşandı.

Ardından 13 Eylül 2015 tarihinde Vatan Şaşmaz, bir yıldır birlikte olduğu mimar Yasemin Adalı ile evlendi. Vatan Şaşmaz, günümüzde TRT Haber kanalında yayınlanan "Bir Fikrin mi Var?" adlı yarışma programını sunuyordu.