Fenerbahçe, devletle problem yaşıyor mu?

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'ye operasyon yapıldığını ileri sürerek belgeyle konuştuğunu söyledi. Fenerbahçe'nin devletle problemli hale getirilmeye çalışıldığını iddia eden Dilmen, bu olaylar nedeniyle sürekli küfür yediğini söyledi. İşte Rıdvan Dilmen'in Fenerbahçe tespitleri...

Ölümlü dünyada yaşıyoruz, seyirciler de ellerini vicdanına koyacaklar 'Acaba Rıdvan Dilmen doğru mu söylüyor, yanlış mı söylüyor?' diyecekler. Aylardır futbol, krize bilinçli şekilde yönlendiriliyor diyorum. Yavaş yavaş da bu ortaya çıkıyor. Fenerbahçe Spor Kulübü direkt olarak devletle problemi var konumuna getirildi.

Fenerbahçeli yöneticilerin de burada hatası var. Demeçler, özellikle sosyal medya... Bundan birkaç sene önceki açıklamaları sürekli öne getirmek, kaşımak... Benim gibi bir insanın söylemediği sözleri yayınlamak... Anama, avradıma küfür ediyorlar. Bu devlet ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirmek. Ne olduysa Cumhurbaşkanı'nın Divan Kurulu'na gelmesinden sonra oldu. Cumhurbaşkanı geçen gün uçakta bize tercüman olmuş. 'Devleti bu işe karıştırmayın' demiş.

Diğerleri gündem olmuyor
Sayın Cumhurbaşkanı sadece bakanlara, Ali Koç'a söylemiyor, herkese söylüyor. Abdurrahim Bey geçen yıl 'Başka takımı şampiyon yapmak istiyorlarsa oynamayalım boşuna' diyor. Kimi kastediyor? Siyaset yapıyor aslında. Beşiktaş taraftarı, Cumhurbaşkanı'nı geldiği bir maçta yuhalıyor. Ancak bunlar gündem olmadı.

İsmail Kartal dese?
Mustafa Reşit Akçay beğendiğim, sevdiğim bir hoca. Bir kere telefonla konuştuk. Fenerbahçe maçı öncesi 'İnşallah Trabzonspor şampiyon olur' diyor. Emin olun ki Trabzonspor'u da yenmek isteyecektir. Birkaç hafta sonra Rizespor - Fenerbahçe maçı var, İsmail Kartal da 'İnşallah Fenerbahçe şampiyon olur' dese, neler olur?"