Rusya'da anaokuluna saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti

Rusya'nın Ulyanovsk bölgesinde bir anaokuluna silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 4 kişinin hayatını kaybettiği ve saldırganın ise olay yerinde intihar ettiği açıklandı.

Rusya'da anaokuluna saldırı!

Ulyanovsk yönetiminden bir kaynak, bir anaokulunda kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından ateş açıldığını ve 4 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Bazı Rus ajanslarının aktardığı ancak henüz resmi makamlarca doğrulanmayan bilgilere göre, silahlı erkek saldırgan Veşkima anaokuluna girip ateş açtı, iki çocuk ve bir bakıcıyı vurdu, daha sonra da intihar etti.

Saldırının nedeni henüz bilinmiyor. Ön verilere göre, saldırıda Sovyet av tüfeği İj-27 kullanıldı.

Bölgenin eski valisi ve Rus parlamentosunun alt kanadı Duma vekili Sergey Morozov, Telegram hesabında yaptığı açıklamada, korkunç bir suçun işlendiğini, bölge yönetiminden temsilcilerle görüştüğünü kaydetti.

Morozov, “Ön verilere göre, bir öğretmen, 2016 ve 2018 doğumlu iki çocuk öldürüldü” ifadelerini kullandı.

Sputnik Türkçe'de yer alan habere göre Morozov, bir kadının da yaralandığı bilgisini aktardı. Diğer yandan Bölge Vali Yardımcısı Aleksandr Korobko, Rus basınına verdiği demeçte saldırganın öldüğünü doğruladı. Ayrıca saldırganın intihar ettiği bilgisini de doğruladı.