Samsun kış ortası baharı yaşıyor! 22 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı Samsunluları yaktı kavurdu

Samsun kış ortasında baharı yaşıyor. Hava sıcaklığının 22 dereceye kadar ulaştığı şehirde adeta bahar hava yaşanırken denize giren vatandaşlar görüntülendi.

Samsun kış ortası baharı yaşıyor! 22 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı Samsunluları yaktı kavurdu

Küresel iklim krizi sebebi ile hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Samsunda hava sıcaklığı 22 dereceye kadar ulaştı. Bahar havasını gören vatandaşların denize girdiği görüldü. 

GÜNEŞİN DOĞUŞU İLE DENİZE ATLADILAR

Canik ilçesi Doğupark mevkisinde güneşin doğuşu ile birlikte Karadeniz’in 10 derece olan sularına giren arkadaş grubu doyasıya eğlendi. Şubat ayında havaların sıcak olmasını da fırsat bilen vatandaşlar, dakikalarca denizde yüzdü. Ortalama 600 ile 800 kulaç arası atan, yaz-kış demeden yüzen vatandaşlar, artık bu durumun kendilerinde bir tutku oluşturduğunu ve denize girerek güne motive olarak başladıklarını söylediler.

Denize giren Ali İlhan, "Gençlik denizdedir. Biz her zaman buradayız. Her sabah 07.30’da denize giriyoruz. Karadeniz’de bu mevsimde böyle havayı bulunca denize girdik. Deniz buz gibi ama hava çok sıcak. Ayrıca sıcakkanlı insanlar burada” dedi.

 

Samsun kış ortası baharı yaşıyor! 22 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı Samsunluları yaktı kavurdu - Resim : 1

''DENİZ BUZ GİBİ AMA HAVA SICAK''

Denize giren Özdemir Gültekin, “Hava çok sıcak ama deniz çok soğuk. Yine de her şey çok güzel. Bütün hastalıkların bir numaralı ilacıdır bu deniz. Her yıl aynı duyguları yaşıyoruz. Bunu herkese tavsiye ederiz. Bütün yorgunluğumuzu alıyor. Yüzmek en güzel ilaçtır. Biz artık üşümüyoruz. Vücudumuz alıştı. Yıllardır beridir denizlerdeyiz. Burada bir aile gibi olduk” diye konuştu.

Denize giren Bekir Arslan, “Bu artık bizde tutku oldu. Yaz-kış 4 mevsim buradaki arkadaşlar denize giriyoruz. Aile gibi de olduk. Bundan vazgeçemeyiz. Denize girdiğimiz zaman kendimizi çok zinde hissediyoruz. O gün gerçekten çok motive oluyoruz ve verimli geçiliyor. İstanbul’daki boğazı geçme yarışmalarına katılarak Samsun’u temsil etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Vatandaşlar hemen hemen her gün deniz girmeye devam ediyor.

 

Samsun kış ortası baharı yaşıyor! 22 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı Samsunluları yaktı kavurdu - Resim : 2