Sancaktepe’de tır elektrik direğini devirdi, anne ve çocukları kıl payı kurtuldu

Sancaktepe’de sokak üzerinde dönmeye çalışan tır sürücüsü, manevra yapamayınca elektrik direğini devirdi. O esnada yolda yürüyen anne ve çocukları üstlerine doğru düşen elektrik direğinden kıl payı kurtuldu.

Tır elektrik direğini devirdi kıl payı kurtuldular

Olay, Sancaktepe’de geçtiğimiz Salı günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde dönmeye çalışan 34 HF 7612 plakalı tır sürücüsü, manevra yapamayınca elektrik direğine bağlı ellere çarparak tellerin gerilmesine sebep oldu. Çarpmanın etkisiyle sokak üzerinde bulunan 2 elektrik direği saniyeler içinde devrildi. O esnada sokak üzerinde yürüyen bir anne ve 2 çocuğu ise üzerlerine devrilen elektrik direğinden kıl payı kurtuldu.

“2 küçük çocuk ve annesi direklerin altında kalmaktan son anda kurtuldu”

Kazaya tanıklık eden vatandaşlardan Sezer Aras, “Tır sokak üzerinden dönmeye çalışırken dönemeyerek manevra yapmaya çalıştı. Elektrik telleri aşağıda olması nedeniyle, gerdirmesi sonucu aşağıda bulunan 2 direk yıkıldı. Tır sürücüsü gaza bastıkça oradan geçen 2 küçük çocuk ve annesi direklerin altında kalmaktan son anda kurtuldular, çok tehlikeliydi. Tır sürücüsü kaçtı, polis ekiplerine haber verdik“ dedi.