Şeyma Subaşı kararını verdi!.. Bebek'teki...

Şeyma Subaşı, Bebek'teki Healtyish isimli lüks kafesini kapatacağını açıkladı. Subaşı, açıklamasını YouTube kanalında bir video paylaşarak yaptı.

Şeyma Subaşı geçtiğimiz yıl sağlıklı yiyecekler, içecekler üzerine Bebek'te Healtyish Cafe isimli bir mekan açmıştı.

Şeyma Subaşı bir süredir YouTube kanalından videolar paylaşarak takipçileriyle buluşuyor. Subaşı, geçtiğimiz günlerde gelen soruları yanıtladığı bir video yayınladı. Videoda kafesinin kepenk indirmesi ve battığı yönündeki sorulara açıklık getirdi. Şeyma Subaşı kafenin açılmasından bu yana yaşadığı tüm olayları şu şekilde açıkladı:

"İlk zamanlar çok güzel gitti"

"Bütün dürüstlüğümle cevaplıyorum. Biz 1,5-2 sene önce hangi ülkeye gittiysem hem sağlıklı yaşama kafasında yaşayan biriydim. 6-7 yıldır gittiğim marketler ve kafelerde gördüğüm şeylere ilgili bir insan haline döndüm. Bundan 2 sene önce Acun'a bunu bir proje olarak sundum. Burada isminden menülerindeki bütün renklerine her şeyine kadar ben karar vermiş ve ekiple beraber benim emeğim olan bir restoran kafe açtık. Başta gerçekten çok güzel gitti. Bu tabi ki de benim ünlü olmam, Acun'un ünlü olmasından o yüzden güzel gitti. Bundan 3-4 ay sonra da bu böyle devam etti.

"Kafe kalitesel olarak değil de enerjisel olarak düştü"

"Benim yaz olayım başladı ben Nisan ayından itibaren uzun süre Miami'ye gittim. Ondan önce Ocak'ta uzun süre Tulum'da kaldım. Sonra şubat, mart derken habire yurt dışı oldu. Kafe restoran işi de eğer sen başında olmazsa asla işleyemez. Hangi ürün ne kadar satmış, hangisi ne kadar ciro yapmış diye düşünmezseniz bu iş bu şekilde gitmez. Bizde ki şansızlık diyelim ama aslında çok da değil. Benim sürekli yurt dışına çıkmam kafenin enerjisini düşürmüş oldu. Ben kafede olduğum zaman çalışanlara enerji veriyordum, benim enerjimle onlar yükseliyorlardı. Ben oradan çıktığımda orası personelinden yemeğine kadar kalitesel değil de enerjisel olarak düştü."

"80 bin tl kira ödüyoruz, benim cebime para girmiyor"

"Bir de gerçekten ama gerçekten kiramız çok yüksek. Biz bir de alkol satmıyoruz. Yaklaşık 80 bin TL kirası olan bir yer. Bu para çıkıyor ama benim cebime bir şey girmiyor. Bir şeyin içine girmek kadar doğru yerde çıkmak da bence doğru bir adımdır."

"Kafeyi kapatacağız gibi görünüyor"

"Başka projeler yapmayı düşünürken bir yandan sosyalleşme bir yandan yurt dışı derken ben Healthyish eşittir Şeyma Subaşı olarak orada kalamam. Ben bunu gördüm. Eğer ben sadece orada öyle duracaksam 'Şeyma Subaşı bir kafe sahibi' olarak duracaksam evet devam ederim; kazanırım, yaparım da. Ama ben bu değilim. Biz de mantıklı bir şekilde düşündük ve şu anda bakıyoruz ama herhalde kapatacağız gibi görünüyor."

Kepenk indirdi

Subaşı, geçtiğimiz günlerde Bebek'teki kafesine haciz geldiği yönündeki iddiaları sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yalanlamıştı. Ancak Subaşı, lüks kafesinde kepenk indirdi ve mekanını birkaç gündür açmıyor.

Kafeyi ilk açtığında fiyatlarından dolayı eleştirilen Subaşı'nın menüsündeki fiyatlarda şu şekilde: