Şanlıurfa'da dayanılmaz acı...

Sivas'ta Kızılırmak Nehri'nde boğularak hayatını kaybeden 3 çocuktan 2'si Kadir Yağmur ile Mahmut Yağmur'un cenazelerinin memleketleri Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine getirildiği sırada Baba Muhittin Yağmur ve amca İbrahim Yağmur'un feryatları yürek yaktı.

Sivas'ta, serinlemek için girdikleri Kızılırmak'ta boğulan 3 çocuğun cenazeleri memleketleri Şanlıurfa'da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. 12 yaşındaki Mahmut Yağmur, 10 yaşındaki Kadir Yağmur ile 8 yaşındaki Mehmet Zurnacı'nın cenaze törenlerinde yürek yakan görüntüler vardı.

Mevsimlik işçi olarak Sivas'a giden Yağmur ailesinin çocukları Kadir-Mahmut Yağmur kardeşler, dün serinlemek için girdikleri Kızılırmak Nehri'nde boğuldu. 2 kardeşin cenazeleri, bugün memleketleri Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine getirilerek, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Küçük kardeşler için Kırmızıpınar Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İlçe Emniyet Amiri Fatih Gündoğdu, İlçe Jandarma Komutanı Akif Demir ve İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç ile acılı aile katıldı.

Amca İbrahim Yağmur, yeğenlerini camiye getiren cenaze arabasını kollarını açıp karşıladı. Ardından da cenaze aracının önünde diz çöküp, Kürtçe ağıtlar yaktı.

Yakınlarının yardımıyla ayakta duran baba Muhittin Yağmur ise, 2 evladının yan yana koyulan tabutlarını tutarak, gözyaşı döktü. Feryatların yürekleri yaktığı cenazede, Kaymakam İbrahim Kazar, cemaati, sosyal mesafeye uymaları için sık sık uyardı.

İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç'ın cuma namazına müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından kardeşler, yan yana defnedildi.