Sokakta mayo ile gezdiği için ceza almıştı… Eline pankart alarak yarı çıplak şekilde yeniden sokağa çıktı! Vatandaşlar pankartı yırtarak tepki gösterdi

Kıyafetleri nedeniyle gözaltına alınarak “ahlak ve toplum değerleri” ile ilgili kitaplar okumak şartıyla serbest bırakılan manken Melisa Aydınalp yeniden gündem oldu. Bağdat Caddesi’nde "memelere özgürlük" yazılı bir parkartla caddede yürüyen Aydınalp’e bir kişi müdahalede bulundu.

Sokakta mayo ile gezdiği için ceza almıştı… Eline pankart alarak yarı çıplak şekilde yeniden sokağa çıktı!  Vatandaşlar pankartı yırtarak tepki gösterdi

İstanbul'un Bağdat Caddesi'nde her gün yarı çıplak vaziyette yürüyüşe çıkarak Türkiye'nin gündemine oturan sosyal medya fenomeni ve manken Melisa Aydınalp bu kez sokakta elinde pankartla boy gösterdi. Aydınalp'i bir arkadaşının kayda aldığı o anlarda vatandaşların tepki gösterip pankartı yırtması tansiyonu yükseltti.

Kadınlara şiddet gösterilip öldürülmelerine dikkat çekmek amacıyla 'Özgürlük Yürüyüşü' adı altında her gün Kadıköy sokaklarında yarı çıplak gezen manken Melisa Aydınalp yine sosyal medyanın gündeminde. 23 yaşındaki Aydınalp, "Memelere özgürlük" yazılı pankartını alıp sokaklara çıktı.

Sokakta mayo ile gezdiği için ceza almıştı… Eline pankart alarak yarı çıplak şekilde yeniden sokağa çıktı!  Vatandaşlar pankartı yırtarak tepki gösterdi - Resim : 1

KİTAP OKUMA CEZASI VERİLMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda Aydınalp yine sokakta ip mayoyla gezerken ceza almaktan kurtulamamıştı. Genç kadına haftada 2 kez kütüphaneye giderek ahlak ve toplumsal değerler üzerine kitaplar okuma cezası verilmişti.

PROTESTOLARINA DEVAM ETTİ

Son olarak Kadıköy'de yürüdüğü anları Aydınalp kendi sosyal medya hesabından paylaştı. O paylaşıma da "Caddebostan-Bağdat Caddesi özgürlük yürüyüşlerim. Bugün her bir kadının hakkı, seçimi “memelere özgürlük” sloganıyla özgürlüğü için yürüyorum. Kadınların feminen kıyafetlerini veya tercihlerini olmayan yasalarla ve hareketlerinle kısıtlayamazsın. Burası laik bir ülke. Ellerini geri çek" notunu düştü.

Sokakta mayo ile gezdiği için ceza almıştı… Eline pankart alarak yarı çıplak şekilde yeniden sokağa çıktı!  Vatandaşlar pankartı yırtarak tepki gösterdi - Resim : 2

PANKARTI YIRTIP YERE ATTILAR

Aydınalp'in paylaştığı son videoda Bağdat Caddesi üzerinde benzer bir kıyafetle yürüyüş yaptığı görüldü. Ancak bir süre sonra bir adam Aydınalp'in arkasından yaklaşıp elindeki pankartı aldı. Aydınalp ile adam arasında atışma yaşanırken Aydınalp'in pankartı yırtılıp yere atıldı. Adam yoluna devam ettikten sonra bu kez tartışmaya bir kadın dahil olarak Aydınalp'e çıkıştı.