Stüdyoda ‘ekonomi’ gerilimi! Hacı Yakışıklı ve Barış Yarkadaş arasında sesler yükseldi

tv100’de her hafta ilgi ile takip edilen Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programında ekonomi ve yeni asgari ücret rakamının konuşulduğu esnada tv100.com yazarları Barış Yarkadaş ve Hacı Yakışıklı arasında gerilim yaşandı. Stüdyoda ikili arasında sesler yükseldi.

tv100.com yazarları Barış Yarkadaş, Hacı Yakışıklı, Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük; Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

İlgi ile takip edilen programda ekonomik hayat ve yeni asgari ücretin 8 bin 506 TL olması konuşuldu.

"Bir sütlacı 3 kişi 4 kişi yiyor"

Barış Yarkadaş, günlük yaşamında gençlerin ve insanların yaşadığı ekonomik zorlukları anlattı. Yarkadaş, “Vatandaşın durumunu kafede oturup görüyorum. Bir sütlacı 3 kişi 4 kişi yiyor” dedi.

"Boş kafede göremiyorsun değil mi?"

Yarkadaş konuştuğu esnada araya giren Hacı Yakışıklı ise, “Boş kafede göremiyorsun değil mi Barış Yarkadaş. Bir boş AVM göremiyorsun değil mi? Niye bunları söylemiyorsun? Her şey kötü mü?” sözleriyle karşılık verdi.

Yarkadaş ise Yakışıklı’nın sözlerine sinirlenerek, “Sen kime ne anlatıyorsun? Vatandaşın yaşam kalitesini düşürdünüz. Lokantalar git gide porsiyonları küçültüyor. Asgari ücretli de asgari ücretli olmayan da zor durumda” ifadelerini kullandı.