‘Süper Lig tescil edilmeyebilir’ iddiası! TFF’den resmi açıklama geldi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kulüpler Birliği İkinci Başkanı Süleyman Hurma’nın, “Türkiye Ligi, bu durum böyle devam ederse tescil olmama tehlikesiyle karşı karşıya” sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

‘Süper Lig tescil edilmeyebilir’ iddiası! TFF’den resmi açıklama geldi!

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük ve Kulüpler Birliği Vakfı İkinci Başkanı Süleyman Hurma, FIFA ve UEFA’nın Türk futbolunu takibe aldığını ifade etmişti.

SÜLEYMAN HURMA'DAN 'LİGLER TESCİL EDİLMEYEBİLİR' İDDİASI

Hurma bu konuda, "FIFA ve UEFA Türk futbolunu takibe almış durumda. Şunu da net bilelim, Türkiye Ligi, bu durum böyle devam ederse tescil olmama tehlikesiyle karşı karşıya. Bir ayda kaç kez UEFA ve FIFA Başkanlarının açıklamaları oldu. Bir ayda iki kez gündemlere geldik. O yüzden bir an önce yapmamız gerekenleri yapalım, daha ağır bedeller ödemeyelim” demişti.

‘Süper Lig tescil edilmeyebilir’ iddiası! TFF’den resmi açıklama geldi! - Resim : 1

TFF'DEN AÇIKLAMA

Türkiye’nin konuştuğu konu hakkında bir açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) geldi. Sporx’e açıklama yapan TFF, ‘Süper Lig tescil edilmeyebilir’ iddiasını yalanladı.

Söz konusu açıklamada, “FIFA ve UEFA ile ilişkilerimiz son derece üst düzeyde devam etmektedir. FIFA ve UEFA ile TFF heyetleri arasında karşılıklı ziyaretler, Türk futbolunun gelişimine yönelik çalışmalar artarak sürmektedir. Bugünlerde Riva'da ve Antalya'da alt yaş kategorilerinde UEFA'nın uluslararası turnuvalarına ev sahipliği yapıyoruz. 2024 ve ev sahibi olacağımız 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları hazırlık sürecinde FIFA'nın müdahalesi, ligin tescil edilmemesi gibi manipülatif, yalan beyanlara itibar edilmemelidir” ifadeleri kullanıldı.