Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında, nereli? Tamer Karadağlı neden gündem oldu?

Bir dönemin fenomen dizisi Çocuklar Duymasın’da Pınar Altuğ ile başrolü paylaşan Tamer Karadağlı 25 yaşındaki sevgilisi Iraz Yıldız ile gündeme gelmişti. Ünlü oyuncu bu kez Nihal Yalçın’la yaşadığı gerginlik ile gündeme geldi. Peki Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı neden gündem oldu?

Tamer Karadağlı kimdir,  kaç yaşında?

Bir dönemin sevilen dizisi Çocuklar Duymasın ile tanınan Tamer Karadağlı 25 yaşındaki sevgilisi ile gündeme gelmişti. Eleştirilere yanıt veren Tamer Karadağlı bu kez Antalya Altın Portakal Film Festivali ile gündeme geldi. 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıkan Tamer Karadağlı arasında gerginlik yaşandı.

Yaşanan olayın ardından Tamer Karadağlı’nın hayatı merak konusu oldu. Peki Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında, nereli? Tamer Karadağlı neden gündem oldu? İşte Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında yaşanan olay…

 

TAMER KARADAĞLI NE YAPTI, NEDEN GÜNDEM OLDU?

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıkan Tamer Karadağlı arasında gerginlik yaşandı.

Nihal Yalçın, ödül konuşmasını bitirmeden ödülünü eline veren Tamer Karadağlı'ya, " 'Artık sus' mu diyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi. Yalçın'ın sözleri üzerine Karadağlı, "Ödülünüzle birlikte konuşun diye" yanıtını verdi.

Ödül töreni sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Nihal Yalçın ise, "Lütfen Tamer'in önüme geçmesine izin vermeyin. Bu gece benim gecem" ifadelerini kullandı.

TAMER KARADAĞLI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Altın Portakal ödül töreninde en iyi kadın oyuncu seçilen Nihal Yalçın'ın konuşma yaptığı sırada tartışma yaşayan ünlü oyuncu Tamer Karadağlı'ya genç sevgilisi nedeni ile eleştiri okları yöneltilmişti. Tamer Karadağlı sonunda sessizliğini bozdu.  

Tamer Karadağlı: Ne izin alırım, ne hesap veririm

Tamer Karadağlı, konuyla ilgili “Bu yaşıma geldikten sonra kimseden ne izin alırım ne de kimseye hesap veririm. Sonuçta kanun dışı ya da çok kötü bir şey yapmıyorum. Ben nasıl ki insanların özel hayatıyla ilgili yorum yapmıyorsam, başkalarının da benim hayatımla ilgili konuşmaya hakkı yok. 25 yaşında biriyle beraber olmanın tartışılacak bir yanı da yok. Kimseyi de ilgilendirmez zaten” dedi.

 

 

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

24 Mayıs 1967 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Tamer Karadağlı aslen Kars Sarıkamışlıdır, ayrıca Azerbaycan kökenlidir.

Ailesinin iş dolayısıyla ABD'ye gitmesinden dolayı ilk, orta ve lise öğrenimini yurt dışında tamamladı. Lise son sınıfı Ankara'da Çankaya Lisesi'nde okudu.

Lise yıllarında Akün Sineması'nda izlediği filmlerden etkilenerek oyunculuğa ilgi duydu.

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünde tamamladı.

Mezuniyetinin ardından Shakespeare'in 'Kuru Gürültü' adlı oyununu hem Türkçe, hem İngilizce oynadı.

İlk kamera önü oyunculuk deneyimini 1993 yılda 'Ferhunde Hanımlar' dizisinde 'Selçuk' rolüyle yaşadı.

2003 yılında 'Bir Tutam Baharat' sinema filminde 'Mustafa' karakteriyle ilk kez beyazperdede göründü.

Birçok sinema filminde seslendirme yaptı.

2002-2019 yılları arasında çeşitli dönemlerde yayınlanan 'Çocuklar Duymasın' dizisinde 'Haluk Çetinoğlu' rolüyle hafızalarda yer edindi.

TAMER KARADAĞLI ÖZEL YAŞAMI

1967 doğumlu olan Tamer Karadağlı, 2021 yılı itibarıyla 54 yaşındadır. 2002-2007 yılları arasında oyuncu Arzu Balkan ile evli kaldı. 'Zeyno' (d.2006) adında bir kızı bulunuyor. Bir dönem müzisyen Iraz Yıldız ile aşk yaşadığı iddia edildi.

Tamer Karadağlı 1.83 metre boyunda, 81 kilo ve ikizler burcudur. İyi seviyede İngilizce konuşabilmektedir. Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da @karadagli.tamerr kullanıcı adıyla yer almaktadır.