Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti! Dev indirim başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarım Kredi marketleri için verdiği ‘Fiyatları düşürün’ talimatının uygulanması başladı. Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde et başta olmak üzere birçok temel gıda ürününde indirim yapılacağı duyurulmuştu. Dev indirim 15 Ağustos yani bugün başladı.

Tarım Kredi Marketlerinde dev indirim başladı!

Tarım Kredi Marketlerin bugün itibariyle indirim başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Fiyatları düşürün’ talimatının üzerine dev indirim 15 Ağustos tarihiyle başladı. İlk faaliyetine 2017 yılında başlayan Tarım Kredi Kooperatifi marketleri, şubelerinde kendi tesislerinde ürettiği ya da çiftçi kooperatifleri tarafından üretilen ürünleri tüketicilerle uygun fiyatlara buluşturuyor. 

30'un üzerinde üründe dev indirim!

12 ve 14 Ağustos tarihleri arasında geçerli olan indirimli fiyatlar vatandaşları sevindirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 15 Ağustos yani bugün itibariyle yapılacak büyük indirimle beraber fiyatlar daha da düşecek.

15 Ağustos Pazartesi günü; makarna, un ,salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağ, bal, zeytin, çay, türk kahvesi, patates, kuru soğan, kapuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık derterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi gibi ürünlerde akılalmaz indirimler olacak.

İşte kalem kalem indirimli ürün fiyatları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla kademe kademe indirimler başladı. Habertürk TV’de yer alan haberde 44 liralık tavuk bagetin fiyatı 38 liraya düştüğü görüldü. Vakumlu 500 gram siyah zeytin 27,95 liraya, salamura siyah zeytin 13,75 liraya düştü. Yarım yağlı beyaz peynir 69,90, tam yağlı beyaz peynir de 72,90 lira oldu. 2 litrelik Ayçiçek yağı 64,50 liraya, bir litreliği ise 33,50 liraya düştü. Siyah çay şu an da yeni fiyatları ile 59 liradan satışa sunuluyor. Zeytinyağında ise düşüş 54,90 lirayı buldu. Balın yarım kilosu 37 liradan satılıyor. Şekerin kilosu ise 17 liradan alıcıya ulaştırılıyor. Diğer ürünlere ise etap etap indirim yapılacağı ifade ediliyor.

"Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde atılan adım hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Bakan Nebati, "Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önemli bir adıma daha imza atıyoruz: Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos Pazartesi (yarın) gününden itibaren 30’dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidilecektir." dedi.