Ufuk Bayraktar hakkında taciz ve tehdit iddiası!

Oyuncu Ufuk Bayraktar, bu sefer de Dayı filminin çekimleri sırasında iki set çalışanı ünlü oyuncu tarafından tacize uğradığı ve tehdit edildiği iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

Sinema Televizyon Sendikası, makyöz Alev Ünal Nayır ve kuaför Metin Tektaş’ın Dayı filminin Adana’da gerçekleşen çekimleri sırasında Ufuk Bayraktar’ın fiziksel ve sözlü tacizine uğradığını belirtti.

 Zeki Demirkubuz’un Kader filmiyle çıkış yaptıktan sonra Ezel, Girdağ, Dağ gibi yapımlarda rol alan Ufuk Bayraktar‘ın geliştirme aşamasında katkıda bulunduğu ve başrolünü üstlendiği Dayı film, son derece kaygı verici bir haberle sinema dünyasının gündemine taşındı. 

 Sinema Televizyon Sendikası, bir açıklama yayınlayarak, makyöz Alev Ünal Nayır ve kuaför Metin Tektaş’ın Dayı filminin Adana’da gerçekleşen çekimleri sırasında Ufuk Bayraktar’ın fiziksel ve sözlü tacizine uğradığını belirtti. Sinema Televizyon Sendikası Nayır ve Tektaş’ın yanında olduklarını belirtirken, sektör bileşenlerini taciz ve mobbing karşısında dayanışmaya çağırdı. 

 UFUK BAYRAKTAR HAKKINDA ŞOKE EDEN TACİZ VE TEHDİT İDDİASI!

“Kamuoyunun Dikkatine

Yönetmenliğini Uğur Bayraktar’ın, başrolünü ise kardeşi Ufuk Bayraktar’ın üstlendiği ‘Dayı’ isimli  sinema filmi setinde kabul edilemez olaylar yaşanmıştır. Çekimleri Adana’da devam etmekte olan sette makyöz Alev Ünal Nayir ve kuaför Metin Tektaş, oyuncu Ufuk Bayraktar tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğramış, tehdit edilmiştir.

Hukuki işlemlerin başlatılmış olduğu sürecin takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımız Alev Ünal Nayir ve Metin Tektaş’ın yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.

Setlerde yaşanan taciz ve mobbing olaylarını kınıyor, tüm sektör bileşenlerini dayanışmaya çağırıyoruz.”

AÇIKLAMA GELDİ

Ubay Film Yapım ve Zyef Film Yapım'dan olayla ilgili bir açıklama geldi.

Açıklama şöyle: Adana'da çekimleri devam eden "Dayı: Bir Adamın Hikayesi" adlı filmimizin çekimleri esnasında başrol oyuncumuz Ufuk Bayraktar'ın sete misafir olarak gelen 9 yaşındaki kızı sette dolaşırken erkek kuaförün Ufuk Bayraktar'ın kızının yanından geçerken tanışmadığı halde iletişim kurması ve Ufuk Bayraktar'ın bunu görünce, "Bir daha benim kızıma izinsiz yaklaşma" demesi üzerinden 5 dakika sonra olayla alakası olmayan makyözün karavandan çıkıp, Ufuk Bayraktar'ın ailesi ile otururken arkasından gelerek ailesinin çocuğunun yanında aşağılayıcı küçük düşürücü ve tehditkar davranışlarda bulunup sonrasında da kendi hatasını işi provoke ederek kapamaya ve kendisini haklı göstermeye çalışan şahıslara ve bunun doğruluğunu bilmeden asılsız suçlama yaparak filmde çalışan yüzlerce kişinin ekmeğiyle oynayıp emeğine saygısızlık yapan ve yaptıranlarla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.