Valilik açıkladı! Bugün okullar tatil mi? 12 Ocak Çarşamba bugün okul var mı? Hangi illerde kar tatili var?

Bazı illerde kar ve bazı illerde yağış oranlarının artmasıyla herkes 12 Ocak Çarşamba bugün okul var mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. Valilik açıkladı! Bugün okullar tatil mi? Meteoroloji bazı illerde kar uyarı yaptı. Öğrenciler, "Hangi illerde kar tatili var?" sorusunu gündeme getirdi.

Valilik açıkladı! Bugün okullar tatil mi?

Olumsuz hava koşulları karşısında bazı illerde kar yağışından dolayı eğitime ara verildi. Herkesin gündeminde 12 Ocak Çarşamba bugün okul var mı? sorusu bulunuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve birçok il için kar yağışı uyarısında bulundu. Bunun üzerine hangi illerde tatil olduğu merak edilir oldu. Hangi illerde kar tatili var? sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Bazı illerin valilikleri okulların tatil yapılacağına dair açıklama yaptı. Peki, bugün okullar tatil mi? İşte tüm detaylar...

Bugün okullar tatil mi?

Kırklareli, Çanakkale, Denizli ve Bingöl valilikleri okullarda kar tatili olup olamyacağı ile ilgili açıklamada bulundu. 

Denizli

Denizli’nin Çameli ilçesinde kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edildi. Çameli Kaymakamlığı şu açıklamayı yaptı:

“İlçemizde mevcut olumsuz hava şartları insan sağlığı ve trafik güvenliği riskleri oluşturabileceğinden 12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle, yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitimle eğitim öğretime devam edilmesine, engelli ve hamile personellerin idari izinli sayılmasına Kaymakamlığımızca karar verilmiştir."

Çanakkale

Çanakkale Valiliği ise 12 Ocak Çarşamba günü, il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verileceği duyurdu.Yine 13 Ocak Perşembe günü ise il genelinde köy okullarında ve bu okullarda görev yapan öğretmenlerin birçoğunun il ve ilçe merkezlerinden günübirlik gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı okula taşıma yoluyla eriştikleri için yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verileceği açıklandı. Valilikçe, bu kapsama giren öğrencilerin, eğitimlerine EBA üzerinden devam edeceği belirtildi.

Kırklareli

Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kofçaz Kaymakamı Salih Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, "İlimiz Merkezinde ve Kofçaz İlçemizde olumsuz hava koşulları sebebiyle; resmî-özel tüm okullar ile bağlı bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 12 Ocak 2022 Çarşamba günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır. İlimizde yaşanan şiddetli fırtına sebebi ile İl Merkezimiz başta olmak üzere bazı ilçelerimizde yaşanan çatı uçması, ağaç devrilmeleri, baca yangınları gibi yaşanan olumsuzluklar karşısında, AFAD ve ilgili tüm ekiplerimiz, Valimiz Osman Bilgin’in talimatlarıyla (Valimizin Ankara’da Bakanlıklara yapmış olduğu ziyaretler nedeniyle saha çalışmaları Vali Yardımcımız koordinesinde yapılmaktadır) ilk andan itibaren saha çalışmaları yapılmakta ve gerekli tüm önlemler almaktadır" dedi.

Bingöl

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün süreyle ara verildi.

Konya

Konya'nın Derebucak ilçesinde kar yağışı sebebiyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yüz yüze eğitime bir gün ara verildi.

Hangi illerde kar tatili var?

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerin valilikleri okullarda eğitime bir gün ya da iki gğn ara verdiklerini duyurdu. Bu iller; Çanakkale, Kırklareli, Bingöl, Denizli ve Konya.