Yağ yakıyor, ödem atıyor! 2 dakikada hazırlayın, kaynatıp için! Göze, sarı nokta hastalığına ve kansere de iyi geliyor!

Yağ yakmada birçok yiyecek ve içecek tercih ediliyor. Bunların bazısı fayda gösterirken bazısı bir işe yaramıyor. Özellikle sağlıklı beslenmek isteyenler, gün içinde düzenli beslenmeyenler bu tarz yiyecek ve içecekleri internet üzerinden aratıyor. Yağ yakmanın başında en çok tüketilen su, tarçınlı su, zencefil çayı, yeşil çay vs. tercih ediliyor. Fakat bir içecek var ki hem çok kolay ve hızlı hazırlanıyor. Hem de yağ yakıp ödem atmasının yanı sıra, göz sağlığını koruyor, kansere iyi geliyor.

Yağ yakıyor, ödem atıyor! 2 dakikada hazır!

Sağlıklı yaşam ve fit görünüm herkes için son zamanlarda oldukça önemli. Özellikle yaz tatiline girmeden fazla yağlarından kurtulmak ya da vücudunda biriken ödemi atmak isteyen kişiler, yağ yakan yiyecek ve içecekleri araştırıyor. Bunu kısa yo0ldan ve hızlı bir şekilde yapmka isteyenler, en hızlı yağ yakan ve ödem atan içecekleri de merak ediyor. Bunların başında su,  tarçınlı su, zencefil çayı, yeşil çay vs. geliyor. Bunlara eşlik eden bir içecek daha var ki yaparken hem israftan kaçınmış oluyorsunuz hem de çok hızlı hazırlayabiliyorsunuz. Yapımı sadece 2 dakika süren bu içecek, vücudunuzda biriken ödemi kısa sürede atıyor. Bu içeceğin adı ise maydanoz suyu...

YAĞ YAKIYOR, ÖDEM ATIYOR!

Yağ yakma ve ödem atma konusunda maydanoz suyu önderisiyle sık sık karşılaşmışsınız. Tadından dolayı fazla tercih edilmeyen bu içecek, hem 2 dakika içerisinde hazırlanır hem de çok kısa bir zamanda yağ yakmanızı, ödem atmanızı sağlar. Her gün tüketebileceğiniz maydanoz suyu ile vücudunuzun nasıl rahatladığını aniden hissedebileceksiniz. Spor ve dengeli beslenmenin yanı sıra düzenli aralıklarla fakat çok sık olmamak koşulu ile maydanoz suyu tükettiğinizde günden güne vücudunuzdaki incelmeyi göreceksiniz. 

Diyet yapanların kesinlikle listelerinden eksik etmediği bu içeceği yapmka oldukça pratik. Maydanoz suyunun yağ yakımı  ve ödem atmanın dışında ise birçok faydası bulunuyor. Bu faydaları duyunca eminiz ki maydanoz suyu içmeden geçen bir gününüz olmayacak! İşte, maydanoz suyunun faydaları...

Yağ yakımını sağlar, kilo verdirir

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Üst solunum yolu hastalığı (grip, farenjit, sinüzit, bronşiyolit...) olanlara iyi gelir

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı savaşır

Böbrek taşı düşürmede etkilidir

Nefes darlığı ve astıma karşı yardımcıdır

Kolay sindirim sağlar

Vücuttan toksinleri atar

Zengin folik asit kaynağıdır

Cilde parlaklık verir

Mide ve bağırsık sağlığını korur

Maydanoz suyu nasıl hazırlanır?

Diyetlerde ve detoks niyetine de kullanılan maydanoz suyunun hazırlanışı oldukça basittir. Maydanoz suyu hazırlamadan önce maydanozları iyice yıkamanız gerekir. Salata ya da yemek yaparken içine doğramadığınız maydanozların saplarını da maydanoz suyu hazırlarken kullanabilirsiniz. Yıkanan maydanozları ayıklamanız lazım. Ardından 200 ml su küçük bir tencere ya da çaydanlık içerisinde kaynatılır. Kaynayan suyun içine maydanozlar atılır ve 2-5 dk arası kaynatılır. Kaynama süresi ve hızı ocağın altının ne kadar açık olduğuna göre değişir. Kaynayan maydanozlar ocağın altı kapatılıp süzülür. Beraber 4-5 dakika kaynadıktan sonra, ocağın altını kapatıp maydanoz suyunu süzün. Bardağınıza maydanoz suyunu koyup ılıklaştıktan sonra tüketebilirsiniz.

Maydanoz suyunu tüketirken önemli olan, ne kadar sıklıkla tükettiğinizdir. Uzmanlar, haftada üç-dört gün tükettikten sonra biraz ara verilmesini sonra tekrar başlanmasını önermektedir. Maydanoz suyunu 3-4 günde 2 defa tüketebilirsiniz.