Yavuz Ağıralioğlu’ndan tv100’e özel açıklama: Partilerle değil seçmenle ittifak yapılmalı! 5 yıl boyunca uyardım ve maalesef haklı çıktım

tv100'ün ses getiren programı Kübra Par'la Farklı Açılar'a özel açıklamada bulunan Yavuz Ağıralioğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Meral Akşener'e çağrısıyla ilgili "Parti ile değil seçmen ile ittifak yapabilmeyi başarmak muhalefetin vazifesidir. Bu arada seçmen hassasiyetleri ve oy davranışları ile ilgili beş yıl boyunca uyardım ve maalesef haklı çıktım." dedi.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, Star Gazeteci yazarı Resul Tosun, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Ahat Andican, Kübra Par'la Farklı Açılar'a konuk oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı süreci sonrası İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Meral Akşener'e çağrısı üzerine tv100'e açıklamada bulundu.

Yavuz Ağıralioğlu’na ‘MHP’nin komşuluk çağrısına nasıl bakıyorsunuz?’ diye sordum. Ağıralioğlu şunları dedi: 

"MAALESEF HAKLI ÇIKTIM"
İktidar olacak muhalefet partileri iktidardan umduğunu bulamayan seçmenin umudunun adresi olmalıdır. Hedeflerini tutturamamış seçmenine ve milletine vadettiği zenginlik, özgürlük ve adaleti gerçekleştirememiş iktidar rakibiniz ise iktidarın memnun edemediği seçmenin güvenini kazanmak gerekir. Yani parti ile değil seçmem ile ittifak yapabilmeyi başarmak muhalefetin vazifesidir. Bu arada seçmen hassasiyetleri ve oy davranışları ile ilgili beş yıl boyunca uyardım ve maalesef haklı çıktım.

"SEÇMEN AHLAKİ ÜSTÜNLÜK SEVER"
Seçmen iddia sever, irade sever, meydan okuma sever, yapabilme kabiliyeti sever,  yönetebilme mahareti sever kurallı ve erdemli mücadele sever, ahlaki üstünlük sever,
Şüphe duyulacak bir siyasi birliktelik gördüğünde seçmen meçhul bir akıldansa malum deliliği seçer.