Zeytinburnu'nda can pazarı! Çocuk sosyal medyaya video çekmek isterken evi yaktı!

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde bir evde yangın çıkması sonucu can pazarı yaşandı. 13 yaşındaki down sendromlu çocuk sosyal medyaya video çekmek isterken önce koltuğu daha sonra evi tutuşturdu. Annenin çığlık çığlıya yardım istemesiyle gelen çevre esnafı önce kapıdan girmeye çalıştı daha sonra birinci kata tırmanarak balkon ve pencereden eve girdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye yangını söndürürken baba hastaneye kaldırıldı. Çocuklar ve annenin durumunun iyi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Zeytinburnu Seyitnizam Mahallesi'nde dün sabah 10.00 sıralarında çıkan yangında ortalık can pazarına döndü.

13 yaşındaki down sendromlu çocuk sosyal medyaya video çekmek istediği sırada elinde çakmakla koltuğu yaktı. Alevlerin bir anda yükselmesiyle anne çığlık çığlığa yardım istedi.

Çevredeki esnaf ve komşular yardıma koştu. Ancak kapı açılamayınca birinci katın pencere ve balkonuna ulaşılmaya çalışıldı.

Kimi merdiven uzattı kimi ise pencere korkuluklarına basarak birinci kata tırmandı. Yardıma koşanlar camlar kırılarak içeridekiler kurtarılmaya çalıştı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, sağlık ekipleri babayı ambulansla hastaneye kaldırdı.

Anne ve çocukların sağlık durumu iyiyken babanın yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi. Aileyi kurtarmaya giren esnaf Bayram Özdemir, "Kadın çığlıklarıyla yangın çıktığını fark ettik. Buradaki bir komşumuz eve tırmanarak mutfaktan içeri girdi.”

“Biz de dairenin kapısını açarak girişteki yangını söndürerek oradaki çocuğu çıkarttık. Engelli çocuk video çekerken ateş yakıyor ve yangın çıkıyor. Çocuklarla annenin durumu iyi fakat baba yoğun bakımda" dedi.