Zümrüdüanka'ya 2 flaş transfer

Pastel Film'in FOX için çektiği Zümrüdüanka dizisinin kadrosuna 2 başarılı isim katılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: Birsen Altuntaş - tv100

Kapadokya'nın büyülü atmosferinde çekilen, başrollerini Alp Navruz ile Ceren Yılmaz'ın paylaştığı projenin 14. bölümüne Volga Sorgu, 15. bölümüne ise Melih Çardak dahil olacak.

Volga Sorgu kimdir?

Volga Hüseyin Sorgu Tekinoğlu, Türk sinema ve dizi oyuncusu. Emekli öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin üç çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Bilgi Üniversitesi Sinema ve TV Bölümü mezun olduktan sonra sinema hayatına ilk olarak 2002 yılında çekilen Sır Çocukları adlı film ile başladı.

Volga Sorgu, 2008 yılında yönetmenliğini Aydın Bulut'un yaptığı "Başka Semtin Çocukları" adlı sinema filminde Mehmet Ali Nuroğlu, İsmail Hacıoğlu,Ertan Saban, Eyşan Özhim, Bülent İnal, Avni Yalçın ile birlikte oynadı. Volga Sorgu bu filmdeki rolü ile 45.Antalya Film Şenliği - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Yine 2008 yılında çekilen "Kara Köpekler Havlarken" adlı sinema filmindeki rolü için 46.Antalya Film Şenliği - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

2011 yılında senaryosunu yazıp yönettiği "Kaledeki Yalnızlık" adlı sinema filminde başrollerde Özlem Tekin, Numan Çakır, Erkan Can, Ümit Karan veTolga Sarıtaş oynamıştır.

2013 yılında "Tatar Ramazan" adlı dizide Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci ve Umut Karadağ ile beraber rol aldı.

Melih Çardak kimdir?

1 Ocak 1959 yılında doğan Melih Çardak, İstanbul doğumludur. Aslen İstanbullu olan ünlü oyuncu Melih Çardak şu an 59 yaşındadır ve Oğlak burcudur.

1978 ile 1985 seneleri arasında Şan Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Levent Kırca tiyatrosunda oyuncu ve dansçı görevini üstlenen ünlü oyuncu Melih Çardak, 1990 ile 1998 seneleri arasında Koreografi ve film çalışmaları yaptı. Türk izleyicinin beğenisiyle kendisini üne kavuşturan karakter,  Cennet Mahallesi adlı Televizyon dizisindeki ‘Rüstem’ karakteridir. 1997 yılında Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Eşkiya) ödülü hak kazanan başarılı sanatçı Melih Çardak’ın oynadığı pek çok dizi ve sinema filmi yer almaktadır.