Emeklinin bayram ikramiyesinde yeni rakam! Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Bu sene bayram ikramiyesi ne kadar, kimlere verilir?

Emekliye bayram ikramiyesi belli oldu! Rakam yükseltildi. Açıklamayı AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptı. Milyonlarca emekli de Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilecek ikramiye miktarını araştırıyor. Peki, Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Bu sene bayram ikramiyesi ne kadar, kimlere verilir? Emekliye 2 bin lira mı verilecek? Emekli bayram ikramiyesi 2023 zammı ve detayları!

Emeklinin bayram ikramiyesinde yeni rakam! Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Bu sene bayram ikramiyesi ne kadar, kimlere verilir?

Emeklinin beklediği bayram ikramiyesinde yeni tutar belli oldu. Yılda iki kez Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen ikramiyelere zam geldi. Bayram ikramiyelerine yapılan zammı AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptı.

EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekliye bayram ikramiyesinin 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini açıkladı. Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye 2 bin lira ödeme yapılacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİR?

Ödemenin yapılacağı tarihte Kurumumuzdan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenir. Ayrıca Kurumdan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödenir.

BAYRAM İKRAMİYESİ NEREYE YATAR?

Bayram ikramiyesi başvuru şartı olmaksızın gelir aylık almakta olduğunuz banka hesabınıza yatırılıyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENİR?

Bayram ikramiyesi, Ramazan ve Kurban bayramlarından önce 1 hafta önce hesaplara yatırılıyor.