Akın ettiler! Metrelerce kuyruk oluştu

Çanakkale'de Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli feribot hatlarında, adalara tatile gitmek isteyen sürücüler yoğunluğa neden oluyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Özellikle hafta sonu olması ve adaların bakir koylarındaki tertemiz denizinde yüzerek serinlemek ve Türk-Rum kültürüyle harmanlanmış mimari güzelliklerini yaşamak isteyenler Bozcaada ve Gökçeada'yı mesken ediniyor.

Adalara deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması da talebe göre tarifeli ya da dolmuş usulü feribot seferleri düzenliyor. 

Geyikli- Bozcaada hattında sabahın erken saatlerinden itibaren araç yoğunluğu oluşması üzerine Gestaş firması bu hatta feribot seferlerini saatsiz olarak yapmaya başladı.

Kabatepe-Gökçeada hattında ise seferler tarifeli olarak devam etti. Ancak Kabatepe'den Gökçeada'ya gitmek için feribot bekleyen sürücüler, araçlarıyla yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu.

Her iki saatte bir seferin yapıldığı Gökçeada'ya gitmek için uzun süre kuyrukta bekleyen tatilciler, çam ormanlarının içinde oturup, yemek yiyerek vakit geçirdi.