Apple iOS 12.4 güncellemesini yayına aldı!

Dünya yazılım devi Apple, iOS 12.4 güncellemesini yayınladı. Yaklaşık 400 MB alan kaplayan iOS 12.4 güncellemesi kullanıcılara dün gece itibariyle kullanıcılarla paylaşıldı. Peki iOS 12.4 güncellemesi neler getiriyor?

Google Haberlere Abone ol

Eylül ayı içinde yayınlanacak olana iOS 13 öncesi Apple'ın son güncellemesi olan iOS 12.4 dün akşam itibariyle aktif hale geldi.

Güncellemeyi henüz indirmeyenler iTunes üzerinden güncelleme imkanına sahipler. Ya da cihazınızın ayarlar kısmından da güncellemeyi yapma şansınız var.

Neler getiriyor?

İki ay önce iOS 12.3 güncellemesi yapan Apple'ın iOS 12.4 güncellemesiyle artık sadece fotoğraflar değil, diğer verileri de bir iPhone'dan diğerine kablosuz olarak aktarabiliyorsunuz.

Bu sayede kişiler yeni bir iPhone aldıkları zaman eski iPhone’larından aktarımı direkt olarak WiFi üzerinden yapabiliyor. Böylelikle iCloud ya da iTunes üstünden veri indirme olayı bitiyor.

Ayrıca bu güncelleme, Apple Watch'taki Walkie Talkie'yi de yeniden etkinleştiriyor. Şirket, bir güvenlik açığı nedeniyle bu özelliği geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kalmıştı.

Hangi cihazlara yükleniyor?

Gelelim iOS 12.4 güncellemesinin yüklenebileceği Apple cihazlarına:

– iPhone XS
– iPhone XS Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone 6
– iPhone 6 Plus
– iPhone SE
– iPhone 5s
– 12.9 inç iPad Pro – 2. nesil
– 12.9 inç iPad Pro – 1. nesil
– 10.5 inç iPad Pro
– 9.7 inç iPad Pro
– iPad Air 2
– iPad Air
– iPad 5th generation
– iPad mini 4
– iPad mini 3
– iPad mini 2
– iPod touch – 6. nesil