Çukur’un Efsun’unun oyuncu Damla Sönmez'in tüm bilinmeyenleri ortaya çıktı! Meğer Damla Sönmez'in...

Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu ile oynadığı Çukur dizisinin Efsun'u ünlü oyuncu Damla Sönmez'in bilinmeyen kariyeri şoke etti. Meğer güzelliğiyle baş döndüren yıldız oyuncunun on parmağında on marifet varmış. İşte ayrıntılar...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu ve Damla Sönmez'in başrollerini paylaştığı Show TV'nin  fenomen dizisi Çukur reyting rekorları kırmaya devam ediyor. 

Hikayesi kadar gündemden düşmeyen sevilen dizinin yıldız oyuncuları da soyal medyada oldukça araştırılıyor. Özellikle dizinin Efsun'u güzel oyuncu Damla Sönmez hayranları tarafından mercek altına alındı. Başarılı oyuncular arasında yer alan Sönmez'in ödül avcısı olduğu ortaya çıktı.

 

Peki Çukur'un Efsun'u Damla Sönmez kimdir? İşte yıldız oyuncu Damla Sönmez'in bilinmeyen hayatı ve başarılarla dolu kariyeri...

Yurt içi ve yurt dışındaki festivallerde aldığı ödüllerle adını sıkça duyduğumuz Damla Sönmez'in başarılarla dolu kariyer yolculuğu herkesi hayran bıraktı.

Aslen Çerkes bir ailenin tek çocuğu olan Damla Sönmez, 3 Mart 1987 tarihinde dünyaya geldi. Doğma büyüme İstanbullu olan güzel oyuncunun annesi Bartınlı, babası ise Diyarbakırlı.

Tiyatroya ilgisi çocuk yaşlarda başlayan Damla Sönmez, ilkokul yıllarında Mimar Sinan'da keman ve piyano dersleri aldı.

 

Aslında tiyatro okumak isteyen ancak ailesi onu tiyatro eğitimi üniversitede başlar diye kandırdığı için eğitimine St. Joseph Lisesi'nde devam eden başarılı oyuncu, ortaokul ve lise yıllarında okul tiyatrosunda sahneye çıkmaya devam etti.

Liseden mezun olduktan sonra Paris Sorbonne Üniversitesi'nde tiyatro eğitimi alan güzel oyuncu, bölümün çok kuramsal olmasından dolayı bir yıl sonra okulu bırakıp geri döndü.

Döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi'nde burslu bir şekilde tiyatro eğitimine devam etti.
Mezun olduktan sonra sektöre Camdan Pabuçlar dizisi ile adım atan Damla Sönmez, ilk dizisiyle gözleri üzerine çekmeye başladı.

2009 yılında Bornova Bornova adlı filmde sergilediği performansla, Uluslararası Antalya Film Festivali'de 'En iyi yardımcı kadın oyuncu' ve Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri'nde 'Ümit veren genç yetenek' ödüllerine layık görüldü.

Türkan, Kösem Sultan gibi dizilerde izlediğimiz güzel oyuncu, Deniz Seviyesi adlı filmdeki performansıyla Altın Koza ve Uluslararası Milano Film Festivallinde 'En iyi kadın oyuncu' ödüllerine layık görüldü. Güllerin Savaşı dizisindeki Gülru karakteriyle artık tüm Türkiye onu tanır oldu.


Ayla gibi Türkiye'nin en başarılı projelerinden birinde göz dolduran bir performans sergileyen Damla Sönmez'i dijital projelerde de yer aldı. 7 Yüz, Rise Of Empires: Ottoman gibi önemli dijital dizilerde oynadı.

Taksim Hold'em, Sen Aydınlatırsın Geceyi gibi filmlerde rol alan Sönmez, 2018 yılında dilsiz bir kızı canlandırdığı Sibel adlı bağımsız yapımdaki performansıyla tüm izleyenleri adeta büyüledi.

25. Uluslararası Adana Film Festivali'nden 'En iyi film' ve 'En iyi kadın oyuncu' dahil olmak üzere tam üç ödülle döndü.