Otogarlarda bilet yoğunluğu yaşanıyor! Bilet fiyatları sabit kaldı

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda bayram öncesi bilet yoğunluğu yaşanıyor. Son alınan kararla tam kapasite ile yolcu taşımaya başlayan firmalar bu durumu bilet fiyatlarına yansıtmadı.

1 Temmuz itibariyle şehirlerarası seyahat kısıtlamaları kalkmasıyla memleketine gitmek isteyen İstanbullular da 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın yolunu tuttu. Tam kapasite yolcu taşıyan seyahat firmalarının otobüslerinde yer kalamayınca ek sefer hazırlıkları başladı. Bu durum ise biletlere yansımadı. 

"Tam kapasite olarak açıldığında indirim yapılabilirdi”

Muş’a bilet alan bir yolcu, “250 TL’ye bilet aldım. Yüzde 50 kapasitede olan fiyatlar düşmedi. O zaman da 250 TL’ydi hala aynı. Bir indirim olmadı. Otobüs bileti için pahalı. Eskisi gibi değil. Yüzde 50 kapasitede normal karşılanabilir. Tam kapasite olarak açıldığında indirim yapılabilirdi” dedi.

"Uzun süreden beri insanlar evde olduğu için talep fazla"

Otogarda beklenen yoğunluğunun devam ettiğini aktaran bir seyahat firması çalışanı Osman Keskin, “Araçların tamamı dolu. Uzun süreden beri insanlar evde olduğu için talep fazla. Otogar bayram için yoğun. Tam kapasite olarak devam ediyoruz. Geleneksel olduğu gibi bayramlar için ek seferler mevcut. Herkes ulaşabileceği yere gidecek” diye konuştu.