Bücür Cadı'nın Zeliş'iydi! Değişimiyle hayran bırakan Merve Erdoğan bakın şimdi ne yapıyor?

2000'li yıllara damga vuran fenomen dizi Bücür Cadı'nın çocuk yıldızı Merve Erdoğan güzelliğiyle adeta sosyal medyayı sallıyor. Peki ünlü oyuncu şimdilerde ne yapıyor? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

2000'li yıllara damga vuran ve uzun soluklu olan dizilerden biri Bücür Cadı'nın Zeliş'i güzelliğiyle hayranlarını büyüledi. Ekranlarda büyüyen Merve Erdoğan, değişimiyle mest etti.

Bir dönemin çocuk oyuncusu olan Erdoğan, müzisyen Mert Carim ile hayatını birleştirdi.

 

Henüz 3 yaşındayken oyunculuğa başlayan yıldız oyuncu 9 yaşına geldiğinde oynadığı Bücür Cadı dizisi ile adeta hafızalardaki yerini korudu.

 

Oyunculuk kariyerine yer aldığı dizilerle bir süre devam eden Erdoğan, değişimiyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Bücür Cadı Zeliş karakteri ile unutulmazlardan olan çocuk oyuncu Merve Erdoğan şimdilerde eşiyle mutlu anlarını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşıyor.

 

Peki Merve Erdoğan kimdir?

Merve Erdoğan, 22 Haziran 1991 tarihinde Niğde'de dünyaya geldi.

İlk kez ekran karşısına çıktığı ve başrolünü üstlendiği "Bücür Cadı" dizisi ile adını duyurmayı başaran Erdoğan, Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Ayrıca Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Merve Erdoğan, Bücür Cadı dizisinden sonra tiyatro eğitimine ağırlık vermiş, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Üsküdar Müsiki Cemiyeti, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda eğitim almıştır.

Filmleri
1997 – Ayrı Dünyalar
1998 – Örümcek
1999 – Bücür Cadı
2005 – Büyük Buluşma
2006 – Beşinci Boyut
2007-2012 – Arka Sıradakiler
2011-2012 – Bir Ömür Yetmez
2013 – Emret Komutanım Yeniden
2013 – Sevdaluk