Büyük vurgun! 111 taşınmaz davası sonuçlandı

Muğla'da yaşlı bir adamın 111 taşınmazını usulsüz yollarla üzerine aldığı iddia edilen biri Gürcistan uyruklu 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, 84 yaşındaki bir adamın Sakarya, Manisa ve Muğla'da bulunan 111 taşınmazını usulsüz yollarla üzerine aldığı iddia edilen biri Gürcistan uyruklu 3 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, ilçede yaşayan yaşlı adamın Gürcistan uyruklu L.K. ile 5 kişinin üzerine satış ve bağış yoluyla geçmesi üzerine araştırma başlatıldı. Ekipler tarafından şüphelilerin gelirleri kısıtlı olmasına rağmen lüks araçlar alarak zengin bir yaşam sürmeye başladığı tespit edildi. N.K.'nin Muğla Adli Tıp Kurumunca "Algılama, Hafıza, Bilişsel Yeti Zayıflığı" bulunduğunun belirlenmesi üzerine, Fethiye Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince L.K. ile F.S.M., M.A.Ş., M.S.B., H.K. ve S.U.Ş. yakalandı.

Şüphelilerden, M.S.B., H.K. ve S.U.Ş. ifade işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen L.K., F.S.M. ve M.A.Ş. ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.