Cinsiyetini değiştirip erkek olmuştu! İşte Benim Stilim’in eski yarışmacısı Neslihan Doğrusöz'den bomba itiraflar

Cinsiyetini değiştirip erkek olan İşte Benim Stilim’in eski yarışmacısı Neslihan Doğrusöz hayata geçiş sürecini ve ailesinin tepkisini verdiği röportajda anlattı. İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol

İşte o röportaj

“Benim artık yakışıklı bir oğlum daha var!”

Cinsiyet geçiş sürecinde olan İşte Benim Stilim programının eski yarışmacısı Neslihan Doğrusöz'ün yani Doruk'un son görüntüsü, değişimi son günlerde en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Uzun ve zorlu bir süreçten geçen Doruk Doğrusöz, yaşadıklarını, hislerini, ailesini, görüntüsü gündem olduktan sonra kendisi gibi İşte Benim Stilim yarışmacısı olan arkadaşı Özden Cerrahoğlu'na anlattı. Biz onun hakkında çok konuştuk, şimdi de konuşması sırası onda. 🙂

"Abiyelerinin altına boxerlarını giyermiş"

5 yaşından itibaren traş takımlarıyla oynayan Doruk Doğrusöz, İşte Benim Stilim yarışmasında da maskülen bir tarza sahip olduğunu ve bu tarzının insanlar tarafından beğenildiğini söylüyor. Abiyelerinin altına boxerlarını giyermiş. 🙂

Türkiye'de cinsiyet geçişinin bıçak sırtı bir konu olduğunu söyleyen Doğrusöz, ailesinin üzüleceğini düşündüğü için içine kapanmış. Bu durum onun daha da karamsar olmasına neden olmuş.

Röportajda ailesinin bu kararını nasıl karşıladığını da anlatmış. Bu durumu ailesine nasıl anlatacağını aylarca düşünmüş. Aylarca ailesine çeşitli yalanlar söyleyerek onlara görünmeyeye çalışan Doruk, sakal ektirdikten aylar sonra ilk önce kız kardeşine durumunu açıklamış.

Durumunu anlayışla karşılayan kız kardeşiyle birlikte erkek kardeşlerine de açıklamışlar. Ardından anne ve babasına mesaj atarak artık Neslihan olmadığını Doruk olduğunu anlatmış.

“Benim artık yakışıklı bir oğlum daha var!”

Babası “Benim artık yakışıklı bir oğlum daha var!” diyerek Doruk'un o korkusunu, endişesini almış götürmüş. Keşke herkes Doruk'un ailesi gibi anlayışlı olabilse değil mi?

İnsanlardan da durumunu anlamalarını değil, nezaket ve saygı göstermelerini bekliyor Doruk. İnsanların davranışlarından dolayı bu süreçlerde birçok transın intihar ettiğini de ekliyor.

Doruk olarak da mesleği stil danışmanlığına devam edecekmiş ve ilerleyen zamanlarda onu model olarak podyumlarda görebilecekmişiz. 🙂

Ayrıca YouTube kanalında da cinsiyet geçiş süreci anlatacakmış.

Umarız ki bu süreci sevdiklerinle birlikte ve istediğin bir şekilde tamamlarsın. Biz seni Doruk olarak çok sevdik. Ayrıca çok da yakışıklısın be!

Kaynak