Depremzede öğrenciye skandal sözler! Sosyal medyada büyük tepki çekmişti! Düzce Üniversitesi harekete geçti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya'dan Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'ndeki derslerine uzaktan katılan Batuhan B.'ye öğretim üyesi Dr. Ö.S.'nün söylediği "Allah Allah sanki atom bombası attılar" sözler büyük tepki çekti. Üniversite yönetimi soruşturma başlatılan öğretim üyesi Ö.S. görevinden uzaklaştırıldı.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi olan ve depremden etkilenen Malatya’da yaşayan Batuhan B. derslere uzaktan katılırken, Dr. Ö.S. ile insan kaynakları dersi için görüştü. Batuhan B. bir firmanın insan kaynakları birimi ile yapması gereken röportajı deprem nedeniyle yapamadığını söyledi.

"SANKİ ATOM BOMBASI ATTILAR"
Batuhan B. deprem nedeniyle firma olmadığını belirtirken, Ö.S. ise, "Allah Allah sanki atom bombası attılar” dedi. Batuhan B. ise hiçbir firma kalmadığı yönünde ısrar etti. Konuşmaların sosyal medyada yayınlanmasının ardından tepkiler oluştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI, ÖĞRETİM ÜYESİS GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü soruşturma başlatırken, "Bir öğrencimiz ile öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği anlaşılan ve tasvip etmemiz mümkün olmayan diyalog sebebiyle ilgili öğretim üyesi hakkında rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştır." açıklamasını yaptı.