Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı kulüp satın alıyor!

Dizi ve film platformu Exxen ile konuşulan televizyoncu Acun Ilıcalı, bu kez de İngiltere'den bir futbol kulübünü satın alabileceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Acun Ilıcalı televizyona yaptığı işler ve online yayın yapan gündeme gelmesinin yanı sıra yabancı futbol kulüplerine olan ilgisi ile de dikkat çekiyor. Bir süre önce reality show, dizi ve film platformu Exxen'i kuran Ilıcalı, yeşil sahalara olan ilgisini de gizlemiyor.

Hollanda ekibi Fortuna Sittard'ın hisselerine ortak olan Ilıcalı, bu kez de İngiltere'den bir futbol kulübünü satın alabileceğini açıkladı.

Story Box'ın YouTube kanalında projelerinden bahseden Ilıcalı, Hollandalı ekip Sittard'ın gidişatını da değerlendirdi ve takımın performansından memnun olduğunu söyledi.

 Ilıcalı şu açıklamalarda bulundu:

"Fenerbahçe ile çok yakın bir duruşum var şu anda ama ben Galatasaray stadında maç çıkışında, milli maç sonunda, Galatasaray taraftarlarıyla buluştum. Oradaki sevgi başkaydı. Tribünlerdekilerle sarmaş dolaşız. İnsanlar benim karşı tarafa negatif duygular içerisinde olmadığımın farkındadır. Takım ayırt etmem. Bunu da insanlara geçirebildim bence. 

Fortuna Sittard ile hedefimiz 12. olmaktı ve şu an 11. sıradayız. Yeni bir hedef bulmamız lazım. Çok iyi gidiyor takım. Sonuncuyduk ilk beş hafta tamam mı? Altıncı hafta sonuncuyuz. Hoca ile görüş ayrılığına düştük.

Yollarımızı ayırdık. Yardımcı hoca ile konuşurken hocadan bir elektrik aldık. Bizim görüşlerimiz ile aynı görüşte olması, adama bir şans vermemiz gerektirdi. Şans verdik. Takım onu yeniyor, bunu yeniyor. 7 maç, 5 galibiyet. Hollanda lig lideriyiz. Acayip mutluluk verici.

Futbol takımlarında ülke ekonomisi çok yüksek bile olsa, nüfus diye bir çarpan var aslında. Hollanda 12, 13 milyonluk bir ülke iken ancak Türkiye'nin yakınına yaklaşabiliyor.

O yüzden öyle çok büyük bir ekonomi şu anda yok ama İngiltere'de bir takım alma ihtimalim var. O zaman farklı şeyler olabilir. Premier Lig'e çıkma adayı olan bir takım da olabilir. İngiltere'de maç seyret hayatın değişir. O maçlar, seyirciler, inanılmaz bir şey."